Geri Dön

İstanbul'da kamu kurumları tatil mi? Kamu personeli idari izinli mi? Kamu kurumlarına kar tatili oldu mu?

İstanbul'da beklenen kar yağışı için İstanbul Valiliği turuncu alarm verdi! Kent genelinde oluşabilecek aksaklıklar ve olumsuzluklara ilişkin Valilik bir dizi önlem aldı. Okullar başta olmak üzere, üniversiteler, kamu kurumları, motor kuryeler, kurslar, halk eğitim merkezlerinin tatil edildiği duyuruldu. İstanbul Valiliği karla mücadele çalışmaları ile ilgili açıklama yayınladı. Peki, İstanbul'da kamu kurumları tatil mi? Kamu personeli idari izinli mi? Kamu kurumlarına kar tatili oldu mu? İşte detaylar...

İstanbul'da kamu kurumları tatil mi? Kamu personeli idari izinli mi? Kamu kurumlarına kar tatili oldu mu?

İstanbul'da 10 Mart'ta beklenen yoğun kar yağışı için önlemler alınıyor! Ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklar ve olumsuzlukların önüne geçebilmek ve kar mücadele çalışmalarının sorunsuz devam edebilmesi için İstanbul Valiliği bir dizi önlem aldı. İstanbul Valiliği tarafından yayınlanan karla mücadele çalışmaları konulu yazıda, okullar başta olmak üzere, üniversiteler, kamu kurumları, motor kuryeler, kurslar, halk eğitim merkezlerinin tatil edildiği duyuruldu. Peki, Resmi kurumlar tatil mi? Kamu kurumları kaç gün tatil? Memurlar tatil mi? İstanbul'da kamu kurumları tatil mi? Kamu personeli idari izinli mi? İşte İstanbul Valiliği'nin açıklaması...

İSTANBUL’DA KAMU KURUMLARI TATİL Mİ?

İstanbul'da beklenen yoğun kar yağışı nedeniyle dün alınan tedbirleri açıklayan İstanbul Valiliği yeni tedbirleri duyurdu. Alınan kararlara göre tüm özel ve resmi eğitim ve öğretim kurumlarının 14 Mart tarihine kadar tatil edildiği belirtildi. Ayrıca kamu kurumlarının da asgari sayıda personel ile çalıştırılmasına karar verildi.

KAMU PERSONELİ İDARİ İZİNLİ Mİ?

Valilik, “Kurumlarımızca zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla, güvenlik sağlık ve ulaşım hizmetleri dışında memur, işçi ve diğer personelin 10 Mart 2022 Perşembe ve 11 Mart 2022 Cuma günleri idari izinli sayılmalarına,karar verilmiştir” açıklamasını yaptı.

İŞTE İSTANBUL VALİLİĞİ’NİN KAR YAĞIŞI İÇİN ALDIĞI ÖNLEMLER!

İstanbul Valiliği, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun bugün yaptığı toplantıda İstanbul'da beklenen kar yağışı önlemleri ele alındı. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden bugün saat 10.30'da alınan verilere göre 10 Mart 2022 Perşembe günü (Yarın) İstanbul için TURUNCU alarm verilmiştir.

Öngörülen raporlar ve beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle;

10 Mart 2022 Perşembe gününden itibaren; İlimiz dahilindeki bütün resmi ve özel temel eğitim ve ortaöğretim kurumları ile halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları, Kur'an kursları ile 4-6 yaş arası ana sınıfları da dahil olmak üzere; bütün eğitim kurumlarında eğitim faaliyetlerine 14 Mart 2022 Pazartesi gününe kadar ara verilmesine, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı özel kreş ve gündüz bakımevleri ile çocuk kulüplerinde 14 Mart 2022 Pazartesi gününe kadar faaliyetlere ara verilmesine, İstanbul'da bulunan Üniversite Rektörlerimizle yapılan istişareler doğrultusunda ilimizde yükseköğrenime 14 Mart 2022 Pazartesi gününe kadar ara verilmesine, Kurumlarımızca zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; güvenlik, sağlık ve ulaşım hizmetleri dışında memur, işçi ve diğer personelin 10 Mart 2022 Perşembe günü idari izinli sayılmalarına karar verilmiştir." denildi.

İstanbulda kamu kurumları tatil mi Kamu personeli idari izinli mi Kamu kurumlarına kar tatili oldu mu