Gazete Vatan Logo

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) için bakan açıklaması geldi!

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ile ilgili önemli bir açıklama geldi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında EKPSS hakkında konuşma gerçekleştirdi. İşte EKPSS ile ilgili merak edilenler...

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) için bakan açıklaması geldi!

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu açıklama yaptı. EKPSS'nin 2018 yılında ne zaman yapılacağına dair ise henüz resmi bir bilgi paylaşılmadı.

Bakan açıklaması:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Tüm Engelliler ve Ailelerin Yardımlaşma Derneğini ziyaret etti. Engelli vatandaşlarla bir araya gelen Bakan Sarıeroğlu, görme engelli çocukların gitar eşliğinde şarkı performansını seyretti. Duygulu anlar yaşayan Sarıeroğlu, kendisi de şarkıya eşik etti.

Engelliler için gerçekleştirilen çalışmalara değinen Bakan Sarıeroğlu, E-KPSS puanlarının süresinin 4 yıla çıkarıldığını, bu sürede engellilerin tekrardan sınava girebileceğini ve atamada en yüksek puanın geçerli sayılacağını belirtti.

Bakan Sarıeroğlu, program sonrası engelli vatandaşlarla bir araya gelerek talep ve şikayetlerini dinledi.