Geri Dön

Canlı yayında silah sesleri

Canlı yayında silah sesleri!

Balyoz Davası şiddetli şekilde tartışılırken bir anda gelen silah sesleri şok etkisi yarattı.

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan Dinamit programında Balyoz Davası şiddetli şekilde tartışılırken, sokaktan gelen silah sesleri canlı yayında paniğe neden oldu.

Latif Şimşek’in modere ettiği Dinamit programında Ümit Zileli ile Rasim Ozan arasındaki şiddetli Balyoz Davası tartışması, kanalın sokağında atılan silah sesleriyle son buldu.

Beyaz TV binasının sokağından kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından atılan silah sesleri canlı yayında paniğe neden oldu. İlk tepki program moderatörü Latif Şimşek’ten geldi. Şimşek ‘ sayın yönetmenin ne oluyor dışarıda, polise haber verin lütfen. Bu işler ciddiye alınmalı. Daha önceki yıllarda da silahla canlı yayınları bastılar" dedi.


Programın bir diğer konuğu Rasim Ozan Kütahyalı ise “ Benim kefenim cebimde, kimseden korkmuyorum. Eğer onların davasını kurtaracaksa gelip beni vursunlar” diyerek soğuk kanlılığını korudu.

"RASİM OZAN’A GÖZDAĞI VERMEK İSTEDİLER"

Latif Şimşek “ Bu ara sokakta sıkılan kurşunlar asker uğurlaması filan değil. Bana haberi geldi, bazı kendini bilmezler Rasim Ozan Kütahyalı’ya gözdağı vermek istemiş. Şunu da söylemekte fayda var kimse Latif Şimşek’in cesedini çiğnemeden Rasim Ozan’a dokunamaz” dedi.

"RASİM OZAN’A SIKARIM"

Latif Şimşek “ Kızılay’da dolaşırken bir kişi beni çevirdi ve seni seviyorum ama Rasim Ozan’a söyle karşıma çıkmasın sıkarım ona dediler. Rasim tepkisinde son derece haklı” dedi.

"YÜREKLERİ YETİYORSA KARŞIMA ÇIKSINLAR"

Rasim Ozan “ Yürekleri yetiyorsa karşıma çıksınlar. Bunlar korkak insanlar. Bunların en kahraman komutanlarını bile dansöz yapıp oynattık. Önceden insanlar televizyona çıktıklarında görüşlerinden dolayı tepki alınca siniyorlardı. Ben bunu kırdığım için bu kadar sevgide,nefret var” dedi. (haber365)

KÜTAHYALI'DAN AÇIKLAMA

BEŞİKTAŞ’daki bir televizyon kanalında 'Balyoz Davası’ kararının tartışıldığı 'Dinamit’ isimli programa katılan yazar Rasim Ozan Kütahyalı, dışarıda bir cipten ateş edildiğini ileri sürdü. Program sonrası açıklama yapan Kütahyalı, "Tartışma çok sert konuşma yaptım. Yaklaşık 10 dakika sonra dışarıdan silah sesi geldi. Biz bu kafalara karşıyız" dedi.

Beyaz TV’de canlı yayınlanan "Dinamit" adlı programı hazırlayıp sunan Latif Şimşek, yazar Rasim Ozan Kütahyalı, Ümit Zileli ile 'Balyoz Davası’ kararını gündemlerine aldı. İddiaya göre, Balyoz Davası’nda alınan kararın hareketli şekilde tartışıldığı sırada Beyaz TV binası önüne cip ile gelen kişilerden biri aracın ön tarafından silahını peş peşe ateşlerken, arka tarafta oturanlar da "Yaşasın Cumhuriyet" diye bağırarak kaçtı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri ne boş kovan bulabildi.

Saldırının ardından Rasim Ozan Kütahyalı yaptığı açıklamada "Bizler yayındaydık. Yayın sırasında Balyoz Davası ile ilgili sert çıkışım oldu. Bu generallerin Türk Milleti’ne karşı davrandığını, Türk milletinin çoğunluğunun onları mahkum ettiğini, değerlerine saldırdığını söyledim. 10 dakika sonra da silah sesleri duyuldu. Ardından ekibimiz ne olup bittiğini öğrenmek kapının önüne çıktı. Bizler de stüdyonun basılacağını düşünerek önlemimizi aldık. Güvenlikçi arkadaşlar, bir ciple Beyaz TV Binası’na gelen kişilerin bir şarjör mermiyi ateşlediğine şahit olmuş. Silahlarla, yasadışı yöntemlerle bizi sindirmeye çalışıyorlar. Gelen tehdit telefonlarının haddi hesabı yok. Cumhuriyeti bu şekilde kurtaracaklarını sanıyorlar. Oysa Cumhuriyet hepimizin Bizim mücadele ettiğimiz kafa bu kafadır" dedi. Rasim Ozan Kütahyalı polislere, "Güvenlik kamera görüntülerini inceleyin. Varsa bir şey şikayetçi olurum" diyerek ayrıldı.

Latif Şimşek ise "Güvenlikçi arkadaşlar görmüş. Havaya ateş açarak aracın arkasından da 'Yaşasın Cumhuriyet’ diye bağırdılar" dedi. Polis olayla ilgili soruşturma başlatırken, Beyaz TV’nin girişinde önlem aldı.