Gazete Vatan Logo

Can Gürzap kimdir? Can Gürzap'ın sağlık durumu...

Can Gürzap kimdir? Sorusunun yanıtlarını haberimizde bulabilirsiniz. Başarılı oyuncu Can Gürzap'ın trafik kazası geçirdiği haberi gündemde bomba etkisi yarattı. Peki Can Gürzap'ın sağlık durumu nasıl? İşte tüm bilgiler...

Can Gürzap kimdir? Can Gürzap'ın sağlık durumu...

Özellikle Eşkıya Dünya Hükümdar Olmaz dizisinin dikkat çeken ismi Can Gürzap'ın hayatı merak edilip araştırılmaya başlandı. Trafik kazası geçiren ünlü oyuncu Can Gürzap'ın sağlık durumu hakkındaki bilgiler haberimizde yer alıyor.

CAN GÜRZAP'IN SAĞLIK DURUMU NASIL?

DHA'nın haberine göre, Sakarya İl Sağlık Müdürü Aziz Öğütlü, ünlü oyuncuda kafa ve göğüs tramvası olduğunu ve hayati tehlikesinin olup olmadığının henüz belli olmadığını belirterek, "Arkadaşlar değerlendiriyor. Kafa ve göğüs tranvası olduğu tespit edildi ilk aşamada. Tam olarak tomografileri falan çekilsin, beyin cerrahisi ve göğüs cerrahisi görsün net olarak bilgi verelim. Değerlendirelim şu aşamada, erken konuşursak eksik kalır" dedi.

CAN GÜRZAP KİMDİR?

Can Gürzap (d. 26 Mayıs 1944, İstanbul), Sinema, Tiyatro ve dizi oyuncusu, yazar, eğitmen. İlk tiyatro eğitimini, kendisi gibi sanatçı olan babası Reşit Gürzap'tan alan sanatçı, 1962'de Kadıköy Maarif Koleji'ni tamamladıktan sonra Ankara Devlet Konservartuarı Tiyatro Bölümü'nü bitirdi ve Londra'da Central School of Speech and Drama'da eğitim gördü. Ankara Devlet Tiyatrosu'nda yönetmen ve oyuncu olarak görev yaptı.

Haberin Devamı

Konservatuvarda öğretmen olarak derslere girdi. TRT'de radyoya birçok radyo tiyatrosu hazırladı. 1971 yılında Arsen Gürzap ile evlendi. 1978' de İstanbul Devlet Tiyatrosu kurucu müdürü oldu. Çevirmenlik ve senaryo yazarlığı (Yorgun Savaşçı - 1993) da yapan sanatçı, halen kurucusu olduğu Dialog sunuculuk ve dil okulunda görev yapmakta, sinema ve dizi filmlerde rol almaktadır. Sanatçı, 2004 yılında Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği tarafından Kristal Martı ödülüne layık bulunmuştur. Can Gürzap ayrıca League of Legends isimli oyun Azir isimli karakteri seslendirmiştir.