Gazete Vatan Logo

Bir savcı daha değiştirildi!

Ayhan Çarkın’ın itiraflarını araştıran özel yetkili savcı Hakan Yüksel’den, faili meçhul cinayet dosyaları alındı

Ankara özel yetkili savcısı Hakan Yüksel’den, faili meçhul cinayetlere ilişkin soruşturma dosyaları alındı.

Susurluk hükümlüsü, eski özel harekatçı Ayhan Çarkın’ın itirafları sonucu başlatılan soruşturmaları yürüten savcı Yüksel’in elindeki dosyalara bundan sonra savcı Mustafa Bilgili bakacak. Bilgili Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a suikast iddialarının araştırıldığı “Kozmik Oda” soruşturmasını da yürütüyor.

Çarkın’ın itiraflarının ardından başlatılan soruşturma savcılar Hakan Yüksel ve Mehmet Özgür tarafından derinleştirilmişti. Eski Özel Harekat Daire Başkanı İbrahim Şahin’in de aralarında bulunduğu 7 eski özel harekatçı ifadeleri alındıktan sonra tutuklanmıştı. Yüksel ve Özgür, 16 faili meçhul cinayeti soruşturma kapsamına almıştı.

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu da geçen hafta Ankara’da 1994’te öldürülen Sağlık Bakanlığı müfettişi Namık Erdoğan’ın kızı Begüm Erdoğan’ı dinlemişti. Erdoğan ‘’ Bizim davamıza bakan Savcı Hakan Yüksel, geçen günlerde davadan el çektirildi. Kendisi konuyla çok ilgili olarak bizimle de irtibatlıydı. 50 klasör, yeni bir savcıya devredildi. Bu çok manidar" dedi. (Gazeteport)

Haberin Devamı