Gazete Vatan Logo

Bir ay önce boşandığı eşini restoranda yemek yerken öldürdü

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde Ajda Yatar (28), restoranda yemek yediği sırada bir ay önce boşandığı eşi Vahyettin Polat (37) tarafından tabancayla vurularak öldürüldü.

Bir ay önce boşandığı eşini restoranda yemek yerken öldürdü

Olay, öğle saatlerinde Kocaeli’nin Körfez ilçesi Güney Mahallesi Atatürk Caddesi'ndeki bir restoranda meydana geldi. İddiaya göre arkadaşıyla yemek yemeye gelen Ajda Yatar, bir ay önce boşandığı eski eşi Vahyettin Polat tarafından tabancayla vuruldu.

Polat, daha sonra geldiği araçla olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri tarafından yapılan kontrolde Ajda Yatar’ın hayatını kaybettiği tespit edildi. Olay yeri inceleme ekipleri restoranda ve caddede inceleme yaptı.

Polis ekipleri eski eşini öldüren Polat’ı yakalamak için çalışma başlattı. Polat’ın Yalova istikametine gittiği tespit edilirken, yol güzergahları üzerinde polis ekipleri arama çalışmalarını sürdürüyor.

BOŞANDIKTAN SONRA AİLESİNİN YANINA DÖNDÜ

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde 1 ay önce boşandığı Vahyettin Polat tarafından restoranda yemek yediği sırada öldürülen Ajda Yatar'ın, Yalova'nın Altınova ilçesinde ikamet ettiği, eşinden boşanmasının ardından Körfez ilçesindeki ailesinin yanına geldiği öğrenildi.

Haberin Devamı

2 çocuk annesi Yatar'ın cenazesi, olay yeri ve savcılık incelemesinin ardından otopsi yapılmak üzere Kocaeli Devlet Hastanesi'nin morguna kaldırıldı. Yatar'ın cenazesi restorandan çıkarılırken, yakınları ise sinir krizi geçirdi. Tabancadan çıkan mermilerin Yatar'ın başına ve boğazına isabet ettiği öğrenildi.

GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Öte yandan Vahyettin Polat'ın, restoranın bulunduğu caddeye geliş ve gidiş anları, bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Polat'ın restorana gelişi ve gidişinin 2 dakika sürdüğü öğrenildi. Hızlı adımlarla restorana doğru giden Polat'ın olayı gerçekleştirip, ardından koşar adımlarla uzaklaştığı güvenlik kamerasında görüldü. Polat'ın kaçarken olayda kullandığı tabancayı düşürdüğü, ardından dönüp aldığı, vatandaşların korktuğu için müdahale edemediği öne sürüldü.

Vahyettin Polat’ı yakalama çalışmaları sürüyor.