Geri Dön

Avustralya Açık ne zaman, hangi kanalda? Avustralya Açık maç programı belli oldu mu?

2022 Avustralya Açık Tenis Turnuvası başlıyor! Fransa Açık (Roland Garros), Wimbledon ve ABD Açık ile birlikte tenis sezonunun en önemli dört turnuvasından biri olan Avustralya Açık, bu yıl erkekler dünya sıralamasının 1 numarası Novak Djokovic'in aşı nedeniyle vizesinin iptal edilmesi ile ilgili uzun süredir gündemde olmayı sürdürüyor. Peki, Avustralya Açık ne zaman, hangi kanalda? Avustralya Açık maç programı belli oldu mu? Djokovic Avustralya Açık 2022’de olacak mı? İşte Avustralya Açık (Australia Open 2022) fikstürü!

Avustralya Açık ne zaman, hangi kanalda? Avustralya Açık maç programı belli oldu mu?

En önemli dört tenis turnuvasından biri olan 2022 Avustralya Açık Tenis Turnuvası başlıyor. Turnuva öncesi, dünya sıralamasının 1 numarası Novak Djokovic'in aşı nedeniyle Avustralya’ya alınmaması ile ilgili süreç gündem oldu. Tartışmalar sürerken mahkeme, Melbourne Havaalanı'ndaki giriş işlemleri sırasında başlayan süreci, Sırp tenisçinin vizesinin iptal edilmesi ve sınır dışı edilmesine karar verilmesiyle sonuçlandı. Peki, , Avustralya Açık ne zaman, hangi kanalda? Avustralya Açık maç programı belli oldu mu? Djokovic Avustralya Açık 2022’de olacak mı? İşte Avustralya Açık (Australia Open 2022) fikstürü!

AVUSTRALYA AÇIK NE ZAMAN, SAAT KAÇTA, HANGİ KANALDA?

Fransa Açık (Roland Garros), Wimbledon ve ABD Açık ile birlikte tenis sezonunun en önemli dört turnuvasından biri olan Avustralya Açık, bu yıl 17-30 Ocak tarihlerinde 110. kez organize edilecek. İlk kez 1905 yılında düzenlenen, sezonun ilk grand slam tenis turnuvası Avustralya Açık'ın ana tablo maçları, yarın TSİ 03.00'te Melbourne kentinde başlayacak. Avustralya Açık karşılaşmaları, Türkiye'de Eurosport ve Eurosport 2 kanallarından canlı izlenebilecek.

DJOKOVİC AVUSTRALYA AÇIK 2022’DE OLACAK MI? EŞLEŞMELER GÜNCELLENDİ!

Avustralya Açık’ta eşleşmeler güncellenirken, Sırp tenisçi Novak Djokovic listede yer almadı. Daha önce Miomir Kecmanovic ile eşleşen Novak Djokovic, vizesinin geri verilmesini talep eden başvurusunun mahkeme tarafından reddedilmesinin ardından listeden kaldırıldı.

Avustralya Açık bugün 08.30 sıralarında eşleşmelerin listesini paylaşmıştı. Listede, Novak Djokovic ve Miomir Kecmanovic müsabakası da yer alıyordu. Paylaşımdan yaklaşık 2 saat sonra Avustralya Federal Mahkemesi, Djokovicin vize iade talebi başvurusunu oybirliği ile reddetti. Gelişmelerin ardından Avustralya Açıkın resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, güncellenen eşleşmeler yer aldı. Yeni eşleşmede, Kecmanovicin karşısında İtalyan raket Salvatore Caruso yer aldı.

AVUSTRALYA AÇIK’TA DAĞITILACAK ÖDÜLLER BELLİ OLDU!

Küresel salgın koşullarında katılımı artırmak için 2021'de başlayan yarı final, final ve şampiyonluk için verilen para ödüllerinin azaltılıp alt turlar için verilen miktarı artırma politikası, bu yıl da sürecek.

 2022 Avustralya Açık'ta toplam 75 milyon Avustralya doları (yaklaşık 731 milyon lira) ödül dağıtılacak. 29 Ocak'ta yapılacak tek kadınlar ve 30 Ocak'ta oynanacak tek erkekler finalini kazananlar, 2,875 milyon Avustralya doları (yaklaşık 28 milyon lira) para ödülü alacak.

Salgın öncesi düzenlenen 2020'deki turnuvada tekler şampiyonları için ayrılan para ödülü 4,12'şer milyon Avustralya dolarıydı. Ödül miktarı geçen yıl 2,75 milyon Avustralya dolarına düşmüştü.

Avustralya Açık, bu yıl da çeşitli önlemler altında yapılacak. Melbourne Park yerleşkesindeki en büyük kortlar Rod Laver Arena ve Margaret Court Arena'nın toplam kapasitesinin yüzde 50'si kadar bilet satılmasına izin verildi.

Tıbbi muafiyeti bulunmayan 12 yaş üstü kişilerin Melbourne Park'a girebilmek için tam aşılı olduklarını kanıtlaması gerekiyor. Yeme-içme durumu haricinde maske takmak da zorunlu olacak.