Geri Dön
EkonomiTOKİ BAŞVURU 2022 | TOKİ İstanbul başvuru tarihleri ve projeleri 2022! TOKİ İstanbul 2022 başvurusu ne zaman, projeleri nerede?

TOKİ BAŞVURU 2022 | TOKİ İstanbul başvuru tarihleri ve projeleri 2022! TOKİ İstanbul 2022 başvurusu ne zaman, projeleri nerede?

TOKİ İstanbul başvuru tarihleri ve projeleri hakkındaki aramalar arttı. TOKİ ile İstanbul'da ev sahibi olmak isteyenler TOKİ İstanbul 2022 başvuru detaylarını sorguluyor. En ucuz ev 376 bin liradan satışa sunulacak evlere sahip olmak için arama motorlarına yönelen vatandaşlar, TOKİ İstanbul başvuru ne zaman, TOKİ İstanbul 2022 projeleri nerede? Sorularına yanıt arıyor.

TOKİ BAŞVURU 2022 | TOKİ İstanbul başvuru tarihleri ve projeleri 2022! TOKİ İstanbul 2022 başvurusu ne zaman, projeleri nerede?

 

TOKİ İstanbul  konut projesi başvuru detayları araştırılıyor. TOKİ, Başakşehir'de inşa edilen konutların satışı için kura başvurularını bugün başlattı. Kirada oturan milyonlarca ailenin heyecanla beklediği konutların en ucuzu 376 bin TL'den satışa sunulacak. Peki, TOKİ İstanbul 2022 başvurusu ne zaman, projeleri nerede? İşte TOKİ İstanbul 2022 başvurusu ne zaman, projeleri nerede?

TOKİ İSTANBUL 2022PROJELERİ NEREDE?

İstanbul, Başakşehir, Kayabaşı Mahallesi'nde inşa edilecek konutları kira öder gibi satın almak mümkün olabilecek.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından İstanbul, Başakşehir, Kayabaşı Mah. 1. Etap 652 Konut Projesi kapsamında yer alan 68 adet 1+1 konut, 2. Etap 794 Konut Projesi kapsamında yer alan 66 adet 1+1 konut ve 18. Bölge 1. Etap 753 Konut Projesi kapsamında yer alan 4 adet 1+1 konut olmak üzere toplam 138 adet 1+1 konut satışa sunulacak. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından İstanbul, Başakşehir Hoşdere 344 Konut Projesi kapsamında yer alan 14 adet 2+1 konut ve 44 adet 3+1 konut, 22. Bölge 862 Konut Projesi kapsamında yer alan 2 adet 2+1 konut ve 2 adet 3+1 konut olmak üzere toplam 16 adet 2+1 ve 46 adet 3+1 konut satışa sunulacaktır.

TOKİ İSTANBUL BAŞVURU TARİHLERİ VE BAŞVURU ŞARTLARI

İstanbul, Başakşehir, Kayabaşı Mah. 1. Etap 652 adet konut ve 6 adet dükkan için başvuru tarihleri; 10 Ocak 2022 – 21 Ocak 2022 olarak belirlendi. T.C. vatandaşı olması,

Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir),

Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç),

Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması (Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.),

Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 6.500 TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 6.500 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 7.000 TL olarak uygulanmaktadır.),

Bir hane halkı adına -yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları- yalnızca bir adet başvuru yapması gerekmektedir.

1. Kategori olan"Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimlerinin" ,

2. Kategori olan"En az %40 Engelli Vatandaşlarımızın"

3. Kategori olan "Emekli Vatandaşlar"ın

4. Kategori olan "Diğer alıcı adaylarının" başvuruları ayrı olarak 4 kategoride kabul edilecektir.

3. Kategori olan "Emekli Vatandaşlar"ın

4. Kategori olan "Diğer alıcı adaylarının"

başvuruları ayrı olarak 4 kategoride kabul edilecektir.

Başvuru için gerekli belgeler

Başvuru sahipleri,

Kimlik Fotokopisi,

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, kredi kullanım durumuna göre T.C. Emekli Sandığından alacakları "Hak Sahipliği Belgesi"

Engelli vatandaşlarımız, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az % 40 engelli olduğuna dair),

Emekli vatandaşlarımız, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan Emekli Kimlik Belgesini veya belgesi henüz çıkmadı ise emekli olduğunu gösteren belge veya yazıy ibraz edeceklerdir.

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler