Geri Dön
EkonomiŞeker fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! 'Kriz çığırtkanlarına fırsat verilmeyecek'

Şeker fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! 'Kriz çığırtkanlarına fırsat verilmeyecek'

Son dakika haberi... Şeker fiyatlarıyla ilgili kritik gelişme! Son günlerde fahiş bir artış söz konusu, en yetkili isimden açıklama geldi. Stokçuluk bekleyenlerin zarar göreceğini ifade eden Türkşeker Genel Müdürü Mücahit AlkanTürkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan, 2022'ye kadar şeker zammı yapılmayacağını duyurdu.

Şeker fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! 'Kriz çığırtkanlarına fırsat verilmeyecek'

Türkşeker Genel Müdürü Mücahit Alkan A Haber'de konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Alkan, "2022 Eylül ayına kadar şekere zam yok" ifadelerini kullanarak stokçuluk bekleyenler zarar görür dedi.

ZAM GELECEK ALGISI

Yaklaşık 2.7 milyon tonluk ülke şekeri ihtiyacı var bunun 3'te birini de Türkşeker olarak biz üretiyoruz. Bizim insanımız şekerin tedariğiyle ilgili hiçbir sorunu ve sıkıntısı yok. Şu an biz piyasanın her türlü şeker veriyoruz. Birileri şekere zam gelecek algısıyla bir stoklama eğilimi içerisine girmişler. Devletimiz bunun da takibini yapıyor. Bu beklenti içerisinde olanların beklentileri boşa çıkacak.

ZAM ALGISINA NET YANIT

Yeni üretim sezonuna kadar kesinlikle şekere zamla alakalı bir düşüncemiz yok. Bir planlamamız yok. Stok yapan firmaların bu stokları ellerinde patlar.

İHRACATÇILARA 95 BİN TONLUK REZERV

Bırakın içeride bir arz problemini biz şu an dışarıya ihracat yapar durumdayız. Güzel bir haberimizi de ben ihracatçılarımız için vermek istiyorum. İhracatçılarımız içinde şekerleme üreticilerimiz için de 95 bin tonluk rezerv hazırladık. Onu da önümüzdeki günlerde ihracatçımıza dünya borsa fiyatlarının altı bir fiyatla ihracatçımıza sunacağız. (A Haber)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler