Geri Dön

Prefabrik ev yardımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru formu yayınlandı mı, prefabrik ev yapım yardımı nasıl alınır, şartları nelerdir, ne kadar?

Prefabrik ev yapımı yardımı nasıl alınır, prefabrik ev yapım yardımı başvurusu nasıl yapılır? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından vatandaşlara verilecek desteklere yönelik açıklamalarda bulunarak “Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yardım programları, 2022'de ayırdığımız bütçeyi 6 milyar liradan 11,5 milyar liraya çıkarmıştık. Bu çerçevede prefabrik ev yapımı yardımını 150 bin liraya, betonarme ev yapım yardımını 200 bin liraya, ev onarım yardımını 75 bin liraya, öksüz yetim yardımını 600 liraya, eşi vefat eden kadınlara yapılan yardımı 1000 liraya, çoklu doğum yapan muhtaç aile desteğini 400 liraya, şartlı sağlık yardımını 100 liraya yükselttik.” İfadelerini kullandı. Peki, Prefabrik ev yardımı başvurusu nasıl ve nereden yapılır, prefabrik ev yapım yardımı nasıl alınır, ev onarım desteği şartları açıklandı mı, ne kadar? İşte prefabrik ev yapım yardımı detayları…

Prefabrik ev yardımı başvurusu nasıl yapılır? Başvuru formu yayınlandı mı, prefabrik ev yapım yardımı nasıl alınır, şartları nelerdir, ne kadar?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan yardım programları kapsamında, betonarme ve prefabrik ev yapım yardımlarına da değinerek, Prefabrik ev yardımı yapılacağını duyurdu. Peki, Betonarme ve prefabrik ev yapım yardımı ne kadar, kaç TL, prefabrik ev yapım yardımı başvurusu nasıl, nereden yapılır, başvuru formu var mı?

PREFABRİK EV YARDIMI NEDİR?

Betonarme ve prefabrik ev yapım yardımı, gerçekleşen son Kabine Toplantısı'nın ardından gündeme geldi. Prefabrik ev yapımı yardımı 150 bin liraya, betonarme ev yapım yardımı 200 bin liraya, ev onarım yardımı 75 bin liraya yükseltildi.

PREFABRİK EV YAPIM YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI 

Söz konusu yardımdan faydanlanmak isteyenlerden; Hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az (2022 yılı için 1.833,45-TL) olmakla birlikte yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul olma gibi özel şartlardan herhangi birine haiz olma, aynı zamanda onarımı yapılacak evin ya da ev yapımlarında arsanın tam hisseli tapusuna haiz olma şartları aranıyor.

PREFABRİK EV YAPIM YARDIMI NE KADAR? 

2022 yılında ev onarımlarında 75.000-TL, prefabrik ev yapımlarında 150.000-TL, betonarme ev yapımlarında 200.000-TL’ye kadar destek verilir.

PREFABRİK EV EV YAPIM YARDIMI BAŞVURULAR NASIL YAPILIR? 

Barınma desteği içerisinde bulunan betonarme ev yapım yardımı, prefabrik ev yapım yardımı için başvurular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılıyor.