Gazete Vatan Logo

Orta gelir konut kredisi faiz oranı yüzde kaç? Orta gelir grubu başvuru şartları nelerdir, yeni evim başvurusu nasıl yapılır? Orta gelirliye konut kampanyası faiz oranı!

Orta Gelir konut kampanyasının detayları netleşiyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un geçtiğimiz günlerde orta gelirli vatandaşlar için konut kampanyası yapılacağını açıklamasının ardından merak edilen detaylar bugün paylaşıldı. Peki, Orta Gelir konut başvuruları ne zaman başlıyor, orta gelir konut kredisi şartları neler? Orta Gelir Grubu konut kredisi faiz oranı yüzde kaç?

Orta gelir konut kredisi faiz oranı yüzde kaç? Orta gelir grubu başvuru şartları nelerdir, yeni evim başvurusu nasıl yapılır? Orta gelirliye konut kampanyası faiz oranı!

Orta Gelir Grubu konut projesi detayları açıklandı. Bakan Kurum’un geçtiğimiz günlerde duyurduğu orta gelir grubuna yönelik ucuz konut kampanyasına yönelik detaylar bugün paylaşıldı. Orta gelir grubu için yapılan çalışmada kredi faiz oranları ve ödeme planı belli oldu. Orta Gelir konut kampanyası başvuru tarihleri ve şartları merak ediliyor. Peki, Orta Gelir Grubu konut başvuruları ne zaman başlıyor, orta gelirli konut başvuru şartları neler, kimler başvurabilir? İşte, Orta Gelir Grubu 2023 konut kampanyası hakkında tüm merak edilenler…

Orta gelir konut kredisi faiz oranı yüzde kaç, vadesi ne?

Program çerçevesinde azami 15 sene vade ile sağlanacak finansmanlarda faiz/kar payı oranları yüzde 0,69’dan başlayan oranlarla uygulanacak. Programda asgari peşinat oranı yüzde 10 olarak belirlendi. Program çerçevesinde İstanbul 1. Bölge; Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Mersin ve Muğla 2. bölge, diğer tüm illerimiz de 3. bölge olarak belirlendi. 1. bölge için finansman tutarı en çok 5 milyon, ikinci bölge için 3 milyon, üçüncü bölge için ise 2 milyon TL olacak. Kampanyanın 16 Ocak tarihi itibariyle başlayacağı açıklandı.

Haberin Devamı

Orta gelir konut kampanyası başvuru şartları neler?

Konut kampanyasından yararlanmak için bazı şartlar getirilecek. İşte onlardan bazıları

Başvuru sahibinin üzerine konut olmaması

1. derecede yakınların üzerine konut olmaması

Belirlenecek gelir grubunun üzerindekiler başvuramayacak

Alınacak konut 4-5 yıl boyunca satılamayacak

Kredi geri ödemesinde 1-2 yıl geri ödemesiz dönem planlanıyor

Kredi faizleri yüzde 0,69 ila 0,99 arasında değişkenlik gösterecek. Bu faiz oranları başvuru sahibinin gelirine göre belirlenecek

15 yıl vade ile ödeme yapılacak

Orta gelir konutlarına başvuru ne zaman başlayacak?

16 Ocak itibariyle, kuracağımız web sitesinde, vatandaşımız, “Yeni Evim Kampanyamıza” dair tüm gelişmeleri ve detayları takip edebilecekler.