Gazete Vatan Logo

Ocak ayı FED toplantısı ne zaman? FED faiz kararı ne zaman açıklanacak?

2022 FED toplantı tarihleri yatırımcının gündeminde yer alıyor. ABD Merkez Bankası FED'in Ocak ayı faiz kararı açıklanacak. FED tarafından açıklanan 2022 yıllık takvim doğrultusunda yapılacak toplant sonrasında FED'in alacağı faiz kararı piyasalara yön verecek. Analistlere göre, FED’in faiz kararında son dönemde artan Omigron vakaları ve enflasyonun belirleyici rol oynayacağı belirtiliyor. Peki, Ocak ayı FED toplantısı ne zaman? FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? 2022 FED toplantı tarihleri ve FED’in faiz kararına ilişkin beklentiler…

Ocak ayı FED toplantısı ne zaman? FED faiz kararı ne zaman açıklanacak?

2022 yılının FED toplantısı yatırımcının gündeminde. Ocak ayına ilişkin FED’in faiz kararı piyasalara yön verecek. Ocak ayı sonunda düzenlenecek toplantıdan çıkacak faiz kararı bekleniyor. 2022 yılının toplantı tarihleri daha önce açıklanmıştı. Peki, Ocak ayı FED toplantısı ne zaman? FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? 2022 FED toplantı tarihleri ve FED’in faiz kararına ilişkin beklentiler…

FED’İN SON FAİZ KARARI NE OLMUŞTU?

2022 yılının ilk FED faiz toplantısı ocak ayında düzenlenecek. FED 2021'in son toplantısını aralık ayında gerçekleştirmiş, beklentiler doğrultusunda yüzde 0 ile 0.25 arasında sabit tutmuştu.

2022 OCAK AYI FED FAİZ KARARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? İŞTE 2022 FED TOPLANTI TARİHLERİ!

2022 Ocak AYI FED faiz kararı 25-26 Ocak tarihlerinde yapılacak olan yılın ilk toplantısının ardından kamuoyuyla paylaşılacak. İkinci toplantı ise 15-16 Mart tarihlerinde, üçüncü toplantı ise 3-4 Mayıs tarihinde gerçekleşecek.

FED FAİZ KARARI NE OLUR? BEKLENTİLER NE YÖNDE?

Fed üyeleri 2022 yılında federal fon faizinin 3 kez 25'er baz puan artacağını öngördüler. Uzmanlara göre, ABD cephesinde enflasyon ve istihdam verileri başta olmak üzere ekonomik veri akışları ve Fed’in izleyeceği yol haritası ons altının seyri üzerinde belirleyici olmaya devam edecek. Enflasyondaki yükseliş ve istihdam piyasasındaki iyileşmeye bağlı olarak Fed’in faiz artırımlarını gündeme alması ilerleyen süreçte ons altın üzerinde aşağı yönlü risk unsurları olarak izlenecek.

Fed üyeleri 2023 yılı için de 3 faiz artırımı beklentisi ortaya koydular.