Gazete Vatan Logo

Mayıs ayı aile destek parası ne zaman yatacak? Aile destek ödemesi mayıs ayı ne zaman hesaplara yatacak?

Nisan ayı Aile Destek Programı ödemeleri Ramazan Bayramı’ndan önce hesaplara yatırıldı. Mayıs ayının gelmesine az bir süre kala, ödemelerden faydalanan vatandaşlar mayıs ayı aile destek ödemelerine çevrildi. Peki, mayıs ayı Aile Destek Ödemesi ne zaman yatacak, mayıs ayı aile destek parası mayıs ayının kaçında hesaplara yatacak?

Mayıs ayı aile destek parası ne zaman yatacak? Aile destek ödemesi mayıs ayı ne zaman hesaplara yatacak?

Aile destek ödemesi mayıs ayı ne zaman yatacak? Nisan ayının bitmesine 1 hafta kaldı. Mayıs ayı için bekleyiş devam ederken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen aile destek ödemelerinin yapılacağı tarih sorgulanmaya başlandı. Aile destek ödemeleri her ay vatandaşların hesaplarına yatırılıyor. Peki, mayıs ayı aile destek ödemesi ne zaman yatacak?

Mayıs ayı aile destek ödemesi ne zaman yatacak?

Hane başına verilen Aile Destek Programı ödemeleri, 4 farklı gelir aralığı için farklı yardım tutarları ile aylık olarak hak sahiplerine ödeniyor.

Aile Destek Programı mayıs ödemelerinin ayın 15'inden itibaren hesaplara yatırılması bekleniyor. Vatandaşlar ödemelerin hesaplarına yatırılıp yatırılmadığını e-Devlet üzerinden kolayca sorgulayabiliyor.