Geri Dön
EkonomiDoğalgaz yardımı başvurusu ne zaman, e devletten mi yapılacak? Doğalgaz devlet desteği ne kadar, kimler alacak ve ne zaman başlayacak?

Doğalgaz yardımı başvurusu ne zaman, e devletten mi yapılacak? Doğalgaz devlet desteği ne kadar, kimler alacak ve ne zaman başlayacak?

Doğalgaz desteği başvuru aramaları her geçen gün artarak devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 3 Ocak günü yapılan Kabine Toplantısı sonrası vatandaşlara doğalgaz yardımı yapılacağını müjdesini verdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık da söz konusu doğalgaz desteğinin diğer sosyal yardımlar gibi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ve e-Devlet aracılığıyla yapılacağını bildirdi. Peki, Doğalgaz yardımı nasıl alınır, Doğalgaz desteği başvurusu nasıl ve nereden yapılır? Doğalgaz desteği kimlere verilecek, ne kadar olacak?

Doğalgaz yardımı başvurusu ne zaman, e devletten mi yapılacak? Doğalgaz devlet desteği ne kadar, kimler alacak ve ne zaman başlayacak?

Doğalgaz desteğinin ne zaman ve kimlere verileceği başvurusunun nasıl yapılacağı merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısının ardından açıkladığı ihtiyaç sahibi ailelere verilecek doğalgaz yardımının detayları netleşti. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık, doğalgaz desteği başvuruları ve ödeme süreçleri ile ilgili merak edilen detaylara değindi. Peki, Doğalgaz desteği ne zaman verilecek, başvuru nasıl yapılacak? Doğalgaz devlet desteği kimlere verilecek, Doğalgaz yardımı ne kadar, nasıl alınır?

DOĞALGAZ DESTEĞİ BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Doğalgaz desteği için Şubat ayının ikinci yarısında başvuruları alınacak.

DOĞALGAZ YARDIMI BAŞVURUSU NASIL VE NEREDEN YAPILACAK?

Sosyal yardım başvurularının tamamını e devlet üzerinden gerçekleştirildiğinden doğalgaz desteği başvurusu da e devlet üzerinden yapılacak.

Doğalgaz desteği için de e-devlet kaydı olmayan vatandaşlar sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları ile kendilerine en yakın sosyal hizmet merkezlerine müracaat ettiklerinde kendilerine gerekli yönlendirmeler yapılacak. Doğalgaz ödemeleri hak sahipliği alan kişinin PTT kartına destek ödemesini olarak yatırılacak. Kişi faturasını götürerek PTT deki hakkıyla ödemesini yapmış olacak.

DOĞALGAZ DESTEĞİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Mart ayının ikinci yarısında da destek ödemeleri yapılmaya başlanacak.

DOĞALGAZ YARDIMI NE KADAR?

Doğalgaz desteği hane başına yıllık 450 lira ile 1150 lira arası olacak. Bu ödemeler iki eşit taksitte yapılacak. Ödemeler Mart ve Ekim aylarında yatırılacak. Yılın kış dönemine denk gelen 6 ayını ikiye bölerek üçer aylık dönemlerde yılda iki kez desteklemiş olacak. 

Doğalgaz yardımı ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilecek, anacak şartlar henüz belli değil.