Geri Dön
EkonomiÇaya zam mı geldi, çayın fiyatı ne kadar oldu? Güncel çay fiyatları 6 Temmuz!

Çaya zam mı geldi, çayın fiyatı ne kadar oldu? Güncel çay fiyatları 6 Temmuz!

Çaya zam mı geldi, çayın fiyatı ne kadar oldu? Türkiye’de en çok tüketilen içeceklerin başında gelen çaya zam geldi. Geçtiğimiz hafta fiyatı yüzde 2.5 artan çayda yüzde 9.5'lik bir artış daha yapıldı.

Çaya zam mı geldi, çayın fiyatı ne kadar oldu? Güncel çay fiyatları 6 Temmuz!

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nün (Çaykur) 16 Mayıs tarihinde çaya ortalama yüzde 43.71 zam yapmasının ardından fiyat artışları devam ediyor. Bloomberg HT'den İrfan Donat'ın haberine göre, geçen hafta fiyatı yüzde 2.5 artırılan çaya dün de yüzde 9.5 zam daha geldi. Peki, çayın fiyatı ne kadar oldu? İşte güncel çay fiyatları 6 Temmuz…

Çaya zam mı geldi, çayın fiyatı ne kadar oldu?

Çaya iki aydan daha az bir sürede toplam yüzde 61.3 zam yapılmış oldu. Sektör paydaşları, temmuz ve ağustos aylarında çaya yeni zamların gelebileceğini öne sürüyor.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs tarihinde 2022 yılı yaş çay taban alım fiyatını açıklamıştı. Yaş çayda geçen yıl 3,87 TL olan alım fiyatı yüzde 73 artışla 6 lira 70 kuruşa, kilogramda 13 kuruş olan destekleme primi de yüzde 130,8 artışla 30 kuruşa çıkarılarak fiyat 7 TL seviyesine yükseltilmişti.