Geri Dön
EkonomiBenzine indirim var mı, benzine indirim ne zaman gelecek, motorine indirim geldi mi? Benzinin litresi kaç TL oldu?

Benzine indirim var mı, benzine indirim ne zaman gelecek, motorine indirim geldi mi? Benzinin litresi kaç TL oldu?

Benzinde zam oranı yıllık yüzde 255, yılbaşından bu yana yüzde 123 oldu. Döviz kurları ve küresel gelişmelerle artan petrol fiyatlarında dalgalanmalar devam ediyor. Peki, Benzine indirim var mı, benzine indirim ne zaman gelecek, geldi mi? Benzinin litresi kaç TL oldu?

Benzine indirim var mı, benzine indirim ne zaman gelecek, motorine indirim geldi mi? Benzinin litresi kaç TL oldu?

Benzine indirim var mı, motorine indirim geldi mi? Benzin ve motorin fiyatları indirim ve zam haberleri nedeniyle dalgalı bir seyir izliyor. 8 Haziran Çarşamba günü motorin fiyatında 1 lira 95 kuruşluk artış yaşanırken 11 Haziran gece yarısı itibariyle benzin fiyatlarına 2 lira 18 kuruş, LPG'ye 54 kuruş zam yapıldı.

Benzine indirim var mı, benzine indirim ne zaman gelecek, motorine indirim geldi mi?

Benzin grubunda 97 kuruş fiyat indirimi bekleniyor, motorin grubunda fiyat değişikliği beklenmiyor. 10 Haziran’da litre fiyatı 2 lira 18 kuruş zamlanan benzinde bu gece indirim olacağı iddia ediliyor.  

Güncel akaryakıt pompa fiyatları

İstanbul'da motorin litre fiyatı 27 lira 84 kuruştan satılıyor.

Benzinin litresi ortalama 28 lira 44 kuruştan satılıyor.

Otogaz litre fiyatı ise 12 lira 40 kuruş.

Motorinin litre fiyatı ise yaklaşık olarak İstanbul'da 27.81 TL’ye, Ankara’da 27.92 TL’ye, İzmir’de 27.93 TL’ye satılıyor.