Geri Dön
EkonomiBenzin ve motorine zam var mı? Akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? Haziran 2022 benzin ve motorin fiyatları!

Benzin ve motorine zam var mı? Akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? Haziran 2022 benzin ve motorin fiyatları!

Brent petrol fiyatları Rusya-Ukrayna savaşının başından beri dalgalı bir seyir iziliyor. Petrolün varil fiyatındaki artış, dövizdeki değişiklikler benzin ve motorin fiyatlarını etkiliyor. Benzin ve motorinde zamlar art arda gelirken benzin grubunda yapılacak yeni zam da vatandaşın gündeminde yer alıyor. Peki, Benzin ve motorine zam var mı? Benzin ve motorine zam gelecek mi? Akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? Haziran 2022 benzin ve motorin fiyatları!

Benzin ve motorine zam var mı? Akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? Haziran 2022 benzin ve motorin fiyatları!

Rusya-Ukrayna savaşı Brent petrol fiyatlarında artışa neden olmaya devam ediyor. Döviz kurlarında yaşanan değişiklikler de akaryakıt fiyatlarını da etkiliyor. Pek çok kişi art arda gelen zamların ardından yeni zam olup olmadığını merak ediyor. Peki, Benzin ve motorine zam var mı? Benzin ve motorine zam gelecek mi? Akaryakıt fiyatları ne kadar oldu? Haziran 2022 benzin ve motorin fiyatları!

BENZİN VE MOTORİNE ZAM VAR MI?

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

2 Haziran 2022 Perşembe gününden geçerli olmak üzere benzin grubunda 1,22 kuruş, Motorin grubunda 1,49 kuruş fiyat artışı bekleniyor.

Yapılan açıklamada, "Fiyat değişikliklerinin ne zaman ve ne kadar olacağı ile ilgili son karar üst makamlarca verilmektedir" denildi.

1 HAZİRAN GÜNCEL BENZİN MOTORİN FİYATLARI!

İstanbul'da motorin litre fiyatı 24,41 liradan satılıyor.

İstanbul'da benzin litre fiyatı 25,02 liradan satılıyor.

LPG litre fiyatı ise ortalama 11,47 lira seviyesinde satışa sunuluyor.