Geri Dön

Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Üst üste indirim! Benzin, motorin, LPG...

Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Akaryakıt fiyatlarına peş peşe indirim geliyor. Motorin fiyatları düşüyor. 29 haziran gece yarısı gelen zammın ardından 30 Haziran gece yarısı bir indirim daha geldi. Brent petrol fiyatlarındaki düşüşün pompaya yansıması sonrası gözler benzin LPG ve motorin fiyatlarına çevrildi. İşte 1 Temmuz itibarıyla güncel rakamlar...

Akaryakıt fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Üst üste indirim! Benzin, motorin, LPG...

Araç sahipleri tarafından günlerdir beklenen akaryakıt indirimi haberi geldi. 16 ve 17 Haziran günlerinde peş peşe yapılan motorin zammının ardından motorin fiyatları 30 TL'yi aşmıştı. Geçtiğimiz haftalarda petrol fiyatındaki sert düşüş ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) döviz kararıyla birlikte 16 lira seviyelerine kadar gerileyen dolar kuru motorin indirimi haberini de beraberinde getirdi. 28 Haziran'ı 29 Haziran'a bağlayan gece yarısı itibariyle motorinin litre fiyatına indirimi uygulanırken bir indirim daha geldi. İşte, 1 Temmuz İstanbul, Ankara ve İzmir güncel LPG, motorin ve benzin fiyatları...

MOTORİNE İNDİRİM YAPILDI!

Motorinin litre fiyatı 16 ve 17 Haziran'da yapılan zammın ardından 30 TL'yi aşmıştı. Piyasalardaki gerilemeyle birlikte 28 Haziran'ı 29 Haziran'a bağlayan gece yarısı itibariyle motorinin litre fiyatına 2,50 lira indirim yapıldı.

ÜST ÜSTE İKİNCİ İNDİRİM!

28 Haziran gece yarısı itibariyle uygulanan 2,5 liralık indirimin ardından 29 Haziran gece yarısı itibariyle geçerli olmak üzere 84 kuruş daha indirim geldi. Yeni indirimin fiyatlara yansımasıyla birlikte iki günde yapılan indirim 3 lira 34 kuruş oldu.

İSTANBUL GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI LİSTESİ 1 TEMMUZ 2022

İstanbul Anadolu yakasında bir litre benzin fiyatı: 27.26 TL

İstanbul motorin (mazot) litre fiyatı Anadolu Yakası'nda 26,61 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Anadolu Yakası'nda 11.97TL

İstanbul Avrupa Yakası'nda bir litre benzin fiyatı: 27,25 TL

İstanbul motorin litre fiyatı Avrupa Yakası'nda 26,59 TL

İstanbul LPG litre fiyatı Avrupa Yakası'nda 12,42 TL

ANKARA BENZİN VE MOTORİN FİYATLARI

Ankara'da benzin litre fiyatı 27,35 TL

Ankara'da motorin litre fiyatı 26,70 TL

Ankara'da LPG litre fiyatı 12,29 TL

İZMİR AKARYAKIT FİYATLARI

İzmir'de benzin litre fiyatı 27.37 TL

İzmir'de motorin litre fiyatı 26,75 TL

İzmir'de LPG litre fiyatı 12,09 TL

PETROL FİYATLARI DÜŞÜŞE GEÇTİ

Petrol piyasalarında OPEC+ toplantısının hemen ardından negatif fiyatlamalar devam etti. ABD ham petrolü 106 doların altına gelirken, Brent petrol de 109 doların altında işlem gördü.

Piyasalarda OPEC+ toplantısının yankıları hissedilmeye devam ediyor.

Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve birlikte hareket eden ülkelerin oluşturduğu OPEC+, Perşembe günü yaptığı toplantıda Temmuz ve Ağustos ayı için daha önce açıkladıkları günlük 648 bin varillik üretim artışı hedeflerini değiştirmeden uygulamayı kararlaştırdı.

Rusya Başbakan Yardımcısı Alexander Novak, üretimi artırma hedefinin korunmasının piyasaların dengede kalmasını sağlayacağını söyledi.

PETROL FİYATLARINI ARTAR UYARISI

Novak, G7 ülkelerinin Rusya'dan ithal edilecek petrole tavan fiyat uygulama planının petrol fiyatını artırabileceği uyarısında bulundu.

LİBYA'DA PETROL ÜRETİM SAHALARINDA 'MÜCBİR SEBEP' DURUŞU

Libya Ulusal Petrol Kurumu, Sidra Petrol Limanı, Ras Lanuf ve Fil petrol sahasında oluşan "mücbir sebep" nedeniyle üretimin durduğunu açıkladı.

"KÖRFEZ ÜLKELERİNDEN PETROL ÜRETİMİNİ ARTIRMALARINI İSTEYECEĞİM"

ABD Başkanı Joe Biden NATO Liderler Zirvesi sonrası yaptığı değerlendirme toplantısında ise şu ifadeleri kullandı: "Körfez ülkelerinden petrol üretimini artırmalarını isteyeceğim. NATO'nun her karış toprağını savunacağız. G7' de şunu da söyledik birlikte Çin'in baskıcı ticari faaliyetleri ile mücadele edeceğiz. Rus petrolüne bir taban fiyat getirmeyi düşünüyoruz. Ukrayna'nın yeniden inşa edilmesi, için destek sağlayacağız. Putin bizi zayıflatmaya çalıştı ama tam olarak istemediğini aldı. Bunu bir düşünün Aklındaki plan buydu şimdi NATO ile İsveç hiç olmadığı yakın. Hiç olmadığımız kadar güçlü olacağız.

Ukrayna'yı ne kadar desteklememiz gerekiyorsa destekleyeceğiz. Rusya'ya bakın temerrüde düştüler. 15 yıllık kazançlarını kaybettiler. Benim başlattığım ihracat sınırlamalarından dolayı zorlanıyorlar teknolojik olarak. Belki de petrol üretimine devam edemeyecekler ABD teknolojisine muhtaçlar. Çok büyük bir bedel ödüyorlar. Daha bugün Yılan adası Ukrayna tarafından geri alındı. Ukrayna'nın yanında duracağız ki Rusya onları yenemesin."