Geri Dön
EğitimEhliyet sınavları nasıl olacak? MEB ehliyet deneme sınavı sorularını yayınladı!

Ehliyet sınavları nasıl olacak? MEB ehliyet deneme sınavı sorularını yayınladı!

MEB duyurdu! Eğitimde dijitalleşme hedefleri doğrultusunda başlattığı ehliyet sınavında animasyonlu soruların da kullanılması uygulamasını genişletiyor. Bakanlık, ehliyet sınavlarına girecek adaylar için sınav öncesinde soru çeşidini tanıması için deneme sınavlarını paylaştı. Peki, Ehliyet sınavları nasıl olacak? Ehliyet sınavı soruları nasıl olacak? İşte MEB ehliyet deneme sınavı soruları!

Ehliyet sınavları nasıl olacak? MEB ehliyet deneme sınavı sorularını yayınladı!

Ehliyet sınavına girecek adaylar dikkat! Meb duyurdu! Ehliyet sınavında animasyonlu sorular artırıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, eğitimde dijitalleşme hedefleri doğrultusunda başlattığı ehliyet sınavında animasyonlu soruların da kullanılması uygulamasını genişlettiğini duyurdu. Adayların sınav öncesinde soru çeşidini tanıması için animasyonlu soruların da yer aldığı deneme sınavları MEB’in sitesinden yayınlandı. Peki, Ehliyet sınavları nasıl olacak? Ehliyet sınavı soruları nasıl olacak? İşte MEB ehliyet deneme sınavı soruları!

EHLİYET SINAVLARI NASIL OLACAK?

Millî Eğitim Bakanlığı eğitimde dijitalleşme hedefleri doğrultusunda başlattığı ehliyet sınavında animasyonlu soruların da kullanılması uygulamasını genişletiyor. Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ehliyet sınavlarında animasyonlu soru sayısının adaylara sorulan tüm soruların yüzde 10’unu oluşturduğunu açıkladı.

Millî Eğitim Bakanlığı, ehliyet sınavlarında yer alan soruları görsel açıdan zenginleştirmek, soruların içeriğini ve sağlayacağı yararı geliştirmek için animasyonlu sorular kullanma kararı almıştı. Hemen ardından adayların sınav öncesinde soru çeşidini tanıması için deneme sınavları paylaşıldı.

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ölçülmek istenen davranışların net bir şekilde ortaya konulması hedefiyle başlatılan uygulamaya ilişkin şu bilgileri paylaştı:

“Ehliyet sınavlarında yer alan  animasyonlu soruların sayısı her geçen gün artıyor. Gelinen noktada ehliyet sınavlarında soruların yüzde 10’u animasyonlu sorulardan oluşuyor. Ehliyet sınavlarında ilk olma özelliği taşıyan animasyonlu sorular, gerçek yaşam durumlarına uygun olduğu için bu yenilik sınav geçerliği ve güvenilirliğine de katkı sağlıyor.

Adayların sınav öncesinde soru çeşidini tanıması için animasyonlu soruların da yer aldığı deneme sınavlarına Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün odsgm.meb.gov.tr uzantılı internet adresinden erişilebiliyor.”

MEB ehliyet deneme sınavı soruları için tıklayın