Geri Dön

Baykar tablet başvurusu gerekli mi? 10 bin tablet kimlere verilecek, depremzede gençlere tablet için şartlar ne?

Baykar, afetzede öğrencilerin eğitiminin aksamaması için yeni bir bağış kampanyası başlattı. Baykar, depremden etkilenen öğrencilerin eğitimine destek olmak için 10 bin tablet bağışladı. Baykar tablet başvurusu nasıl yapılır? 10 bin tablet kimlere verilecek, depremzede gençlere tablet için şartlar ne?

Baykar tablet başvurusu gerekli mi? 10 bin tablet kimlere verilecek, depremzede gençlere tablet için şartlar ne?

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Baykar, afetzede öğrencilerin eğitiminin aksamaması için sınavlara hazırlanan depremzede öğrencilere 10 bin tablet bağışlanacak.

BAYKAR TABLET BAŞVURUSU GEREKLİ Mİ, 10 BİN TABLET KİMLERE VERİLECEK?

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) teslim edilecek tabletler, deprem bölgesinde Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liselere Geçiş Sistemi'ne (LGS) girecek öğrencilere dağıtılacak.

"MİLLETİMİZİ VE KURUMLARIMIZI BAĞIŞ KAMPANYASINA DAVET EDİYORUZ"


Selçuk Bayraktar, deprem felaketinin ardından devletin ve tüm sivil toplum örgütlerinin bölgede yaşayanların temel yaşam ihtiyaçlarını karşılamak için canla başla çalıştığını, çalışmaya da devam ettiğini belirtti.

Kendilerinin de Baykar, T3 Vakfı ve Cansağlığı Vakfı olarak gönüllüler ile birlikte insani yardım malzemesi tedariki, konut bağışı, konteyner kent, geçici aşevleri, oyun ve etkinlik çadırları gibi çalışmalarla bölgedeki depremzedelere desteklerini sürdürdüklerini anlatan Bayraktar, şu açıklamalarda bulundu:

"Genç kardeşlerimizin eğitim ve öğretimlerine kaldıkları yerden devam edebilmelerini de aynı şekilde önemsiyoruz. Bu doğrultuda, YKS ve LGS'ye girecek öğrencilerimizin çalışmalarına katkı sağlamak için Baykar olarak 10 bin tableti Milli Eğitim Bakanlığı'mıza bağışlıyor, tüm milletimizi ve kurumlarımızı bu kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz."

BAYKAR tarafından verilecek ücretsiz tabletler depremzede öğrencilerin belirlenmesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak. MEB, BAYKAR şirketinden 10 bin tableti teslim aldıktan sonra ihtiyacı olan öğrencileri belirleyecek ve tabletlerin dağıtımını gerçekleştirecek.

BAYKAR Tablet Başvurusu yapmak isteyen öğrenciler ise, okul müdürüne veya Mili Eğitim İl Müdürlüğüne giderek başvurusunu yapabilecek.