Geri Dön

Açık lise sonuçları 2019 1. Dönem | Açık lise sınavları ne zaman açıklanıyor?

Açık lise sonuçları 2019 1. Dönem akıbeti öğrenciler tarafından sorgulanıyor. Eğitimini açıktan okuyarak tamamlayan öğrenciler, 7-8 aralıkta yapılan açık lise sınavının ne zaman açıklanacağını araştırıyor. İşte açık lise sonuçları 2019 1. Dönem hakkında merak edilenler…

Açık lise sonuçları 2019 1. Dönem | Açık lise sınavları ne zaman açıklanıyor?

Açık lise sınavları ne zaman açıklanıyor? Sorusuna adaylar yanıt arıyor. Dört gözle sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi bekleyen adaylar, arama motorlarına yöneldi. İşte açık lise sonuçları 2019 1. Dönem hakkında merak edilenler…

AÇIK LİSE SONUÇLARI 2019 1. DÖNEM NE ZAMAN AÇIKLANIR?

MEB, 7-8 Aralık'ta yapılan AÖL sınav sonuçlarının 2 Ocak’ta açıklanacağını duyurdu. 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Açık Öğretim Lisesi 2. Dönem İlk Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri ise, 6- 31 Ocak 2020 tarihleri arasında yapılacak. 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı 2. Dönem Ders Seçme ve Sınav Merkezi Güncelleme İşlemleri ise 8 Ocak- 4 Şubat 2020 tarihleri arasında yapılacak.

AÖL SINAV SONUÇLARINA NASIL İTİRAZ EDİLİR?

Her öğrenci sınav sonuçlarına itiraz edebilme hakkına sahiptir. Buna göre; sınav sonuçları açıklandıktan sonra öğrenci Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü sitesine girerek sonuçlara dair itirazda bulunabilir.

Adayların; sınav sorularına itirazlarını, sınav sorularının ilanından sonra 5 (beş) takvim günü, sonuçların ilanından sonra 10 (on) takvim günü içinde yapmaları gerekmektedir.

İtirazlar için öncelikle, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin,

1 – T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Ankara-Beşevler veya

2 – Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Ankara-Merkez veya

3 – Türkiye Halk Bankası A.Ş. Ankara-Küçükesat

Şubelerinden herhangi birine “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile 20 (Yirmi) TL itiraz ücreti yatırılacaktır.

Ekte verilen dilekçenin doldurularak, banka dekontu ile birlikte aşağıda yazılı adrese gönderilmesi gerekmektedir.

Banka dekontu, T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçeler, faksla yapılan veya süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmamaktadır.

Dilekçe ve dekontun gönderileceği adres:

ÖLÇME, DEĞERLENDİRME ve SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
Konya Yolu Üzeri (Gazi Hastanesi Karşısı)
06500 Teknikokullar / ANKARA

AÖL ÖĞRENCİ GİRİŞİ