Geri Dön

9 Ekim ne sınavı var, bugün hangi sınav var? Bu hafta sonu sınav var mı?

Bugün ne sınavı var, 9 Ekim ne sınavı var? KPSS oturumları uygulanmaya devam ederken vatandaşlar hafta sonu sınav olup olmayacağını sorguluyor. Peki, 8-9 Ekim ne sınavı var?

9 Ekim ne sınavı var, bugün hangi sınav var? Bu hafta sonu sınav var  mı?

Bu hafta sonu sınav var mı, 9 Ekim ne sınavı var? Türkiye'nin 81 ilinde zaman zaman sınav uygulamaları yapılıyor. Trafikte ve okul önünde yoğunluk görenler arama motorlarına yönelerek “Bugün hangi sınav var?” sorusuna yanıt aramaya başladı.

9 Ekim ne sınavı var, bugün sınav mı var?

Bu hafta sonu KPSS önlisans uygulanacak. 2022-KPSS Ön Lisans oturumu 9 Ekim'de gerçekleşecek.

2022-KPSS Ön Lisans Sınavı İçin Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri

9 Ekim 2022 tarihinde uygulanacak 2022-KPSS Ön Lisans Sınavına (2022-KPSS Ön Lisans) girecek adaylardan; T.C. Kimlik Kartını kaybeden, T.C. Kimlik Kartında fotoğrafı bulunmayan, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecek durumda olanlar için sınav yapılacak merkezlerde ekte sunulan İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri; İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce 9 Ekim 2022 Pazar günü 07.00 ile 10.00 saatleri arasında açık tutulacak ve söz konusu Müdürlüklere başvuran adaylara; müdürlük personeli tarafından fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu "Geçici Kimlik Belgesi" düzenlenecektir.

Bu amaçla sınav günü Nüfus Müdürlüğüne başvuran adaylar, Nüfus Müdürlüğü personeli ile birlikte ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan ilgili sınavın başvuru bilgilerine T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecektir. Nüfus Müdürlüğü personelince adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu "Geçici Kimlik Belgesi" düzenlenecektir. Adaylar, Nüfus Müdürlüklerince düzenlenen fotoğraflı, imzalı-mühürlü, barkodlu-karekodlu veya fotoğraflı, barkodlu-karekodlu Geçici Kimlik Belgeleri ile sınava girebilecektir. "Geçici Kimlik Belgesi" dışında verilen belge, form vb. sınava giriş için kabul edilmeyecektir. Bu amaçla Nüfus Müdürlüğüne başvuran adayın, ilgili sınavın Sınava Giriş Belgesi ve biyometrik fotoğrafının yanında olması gerekmektedir.