Geri Dön
Eğitim21 Ocak 2022 karne saat kaçta verilecek? Lise, ortaokul ve ilkokul öğrencileri ne zaman karne alacak, karne töreni olacak mı?

21 Ocak 2022 karne saat kaçta verilecek? Lise, ortaokul ve ilkokul öğrencileri ne zaman karne alacak, karne töreni olacak mı?

Karneler saat kaçta verilecek, karne töreni olacak mı? 2021-2022 Eğitim Öğretim yılının 1. dönemi sona eriyor. Öğrenci ve velilerini karne heyecanı sardı, karnelerin ne zaman verileceği yoğun bir şekilde sorgulanmaya başlandı. Karneler alındıktan sonra 15 günlük sömestr tatili başlıyor. Öğrenciler ve veliler karnelerin ne zaman verileceğini araştırıyor. Peki, Karneler bugün saat kaçta verilecek? Karne töreni olacak mı, kar nedeniyle iptal edildi mi?

21 Ocak 2022 karne saat kaçta verilecek? Lise, ortaokul ve ilkokul öğrencileri ne zaman karne alacak, karne töreni olacak mı?

Karneler ne zaman verilecek, 21 Ocak 2022 karne saat kaçta verilecek? 1. Dönem sona eriyor, öğrenciler 15 günlük yarıyıl tatiline başlıyor. Öğrenciler ve veliler karneler için sabırsızlanırken, bugün karnelerin saat kaçta dağıtılacağı ise merak konusu oldu. Türkiye’nin bazı illerinde etili kar nedeniyle karne törenin iptal olup olmadığı da sorgulanan konulardan biri oldu. Peki, Karneler saat kaçta verilecek? Karne töreni olacak mı?

KARNELER SAAT KAÇTA VERİLECEK?

21 Ocak Cuma günü karne ve başarı belgeleri (Takdir, teşekkür, onur belgesi) sabah saatlerinde öğrencilere dağıtılacak.

Karneler 8.30 itibariyle verilmeye başlanacak. Her okulun karne dağıtma saati farklılık gösterebilir. Dolayısıyla geç bir saatte okula gidenler, ya da bugün okula gidemeyenler karnesini okul müdürlüğünden alabilecek.

İSTANBUL’DA KARNE TÖRENİ SAATLERİ ÖNE ÇEKİLDİ

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, olumsuz hava koşulları nedeniyle normal eğitim yapan okullarda öğrencilerin bugün saat 10.00'da, ikili eğitim yapan okullarda ise sabahçıların saat 10.00, öğlencilerin 14.00'ten sonra yarıyıl tatiline başlayacağını duyurdu.

Cuma günü  tören yapılıp yapılmayacağına dair resmi bir açıklama henüz gelmedi.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler