Gazete Vatan Logo

Ünlü iş adamı hayatını kaybetti

Ünlü kafe zinciri Hard Rock Cafe'nin kurucusu Peter Morton'ın oğlu Harry Morton evinde ölü olarak bulundu.

Ünlü iş adamı hayatını kaybetti

Dünya çapında üne sahip mekan zinciri Hard Rock Cafe'nin kurucusu Peter Morton'ın oğlu Harry Morton, evinde ölü bulundu. Harry Monton'ın babası da Rock Cafe'nin kurucusu Peter Morton'dı. Yetkilerden yapılan açıklamaya göre Morton'ın ölümü şüpheli bulunmadı. 38 yaşındaki iş insanının kesin ölüm nedeni yapılan otopsiden sonra anlaşılacak.

BABASI İÇİN ÇALIŞMIŞTI

Harry, popüler restoran zincirini kurduğunda yalnzıca 18 yaşındaydı. Başarılı girişimci, ünlü oyuncu Lindsay Lohan ve pop yıldızı Britney Spears gibi ünlü isimlerle aşk yaşamıştı. 2000'lerde Mean Girls filminin yıldızı Lindsay Lohan ile yaşadığı aşkla sık sık gündeme gelen Harry'nin adı, Demi Moore ve Paris Hilton ile de anılmıştı. Harry, kendi işini kurmadan önce Hard Rock Cafe'de babası için çalışmıştı. Harry ayrıca 2008 yılında ünlü gece kulübü Viper Room'u da satın almıştı.

Ünlü iş adamı hayatını kaybetti

DEDESİ DE RESTORAN İŞİNDEYDİ

Viper Room, Hollywood'un en ünlü gece kulüplerinden biri. 1993 yılında bu kulüpte, ünlü oyuncu River Phoenix aşırı dozda uyuşturucu alarak yaşamını yitirmişti. Kulübün adı bu olaydan sonra kötü anılmaya başlamıştı. Harry aynı zamanda efsane şarkıcı Elvis Presley'nin Beverly Hills'teki evini de satın almıştı. Ancak ünlü iş insanının bu evde hayatını kaybetmediği belirtildi. Harry Monton'ın dedesi de restoran işindeydi ve 1978 yılında Morton's Steakhouse adlı restoranı kurmuştu.

Haberin Devamı

Ünlü iş adamı hayatını kaybetti