Geri Dön
DünyaDefineciler 4 ton altın buldu! Görünce inanamadılar, günlüğüne yazmış...

Defineciler 4 ton altın buldu! Görünce inanamadılar, günlüğüne yazmış...

Polonya'da bir grup defineci Hitler'e ait olduğu düşünülen ve ağırlığı 4 tonu bulan altın hazinesi buldu.

Defineciler 4 ton altın buldu! Görünce inanamadılar, günlüğüne yazmış...

Polonya'da bir evin bahçesinde yapılan kazıda bulunanlar, define camiası arasında hızla yayıldı. Bir Nazi askerine ait olan günlükten yola çıkarak kazı gerçekleştiren defineci grup, eldeki kaynaklara göre Hitler'e ait olduğu belirlenen 4 tonluk altın hazinesini buldu. Fakat altınların bir metale birbirine girdiği tespit edildi. Polonya'da kendilerine Silesian Bridge ismi veren bir grup defineci tarafından gerçekleştirilen kazı, kısa sürede büyük yankı uyandırdı.

RESMİ İZİNLE KAZDILAR

Grup, gerekli yerlerden resmi izin aldıktan sonra bir evin bahçesinde kazı çalışmalarına başladı. Kazıda, eski bir nazi askerinin günlüğünden faydalanıldı.

Defineciler 4 ton altın buldu Görünce inanamadılar, günlüğüne yazmış...

4 TON ALTIN BULDULAR

Altınların, 1939'daki ikinci dünya savaşı sırasında Kızıl Ordu'nun ele geçmesini engellemek amacıyla Hitler'in koruma askerleri tarafından yer altına gömüldüğü öğrenildi.

Günler süren kazı sonucunda 1.5 metre derinliğindeki altına ulaşıldı. Ancak tek bir eksik vardı. Altınlar, etrafını saran metalle birleşmişti. Defineciler, resmi yerden gelecek izinden sonra altınların ayrıştırma işlemini gerçekleştirecek. (Milliyet)

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler