Gazete Vatan Logo

Polis tayinleri ne zaman belli olacak, EGM 2024 polis tayin sonuçları ne zaman açıklanacak?

Polis tayin sonuçlarının ne zaman açıklanacağı, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından yapılacak açıklamayla belli olacak. Komiser, başkomiser ve emniyet müdürü gibi terfiler, EGM tarafından yapılıyor. POLNET sistemi üzerinden yapılacak açıklamanın ardından polis tayinleri ile şark (doğu) görevi atamaları netlik kazanacak. Peki, 2024 polis tayinleri ne zaman açıklanacak?

Polis tayinleri ne zaman belli olacak, EGM 2024 polis tayin sonuçları ne zaman açıklanacak?

2024 polis tayinlerine yönelik araştırmalar devam ediyor. Geçtiğimiz yıl haziran ayında yapılan polis tayinleriyle birlikte şark (doğu) görevi atamaları netleşmişti. EGM tarafından yapılacak olan 2024 yılı polis tayin sonuçları sabırsızlıkla bekleniyor. Peki, polis tayinleri ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

2024 POLİS TAYİNLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

2024 yılı polis atama ve tayinlerini bekleyen adaylar, yapılacak duyuruya odaklandı. Geçtiğimiz yıl tayin ve atama süreci haziran ayında tamamlanmıştı. 2024 polis tayinlerinin de mayıs-haziran aylarında yapılması bekleniyor.

POLİS TAYİN SONUÇLARI NASIL SORGULANIR?

EGM tarafından açıklanan polis tayin sonuçları, başvuruda bulunan polislerin cep telefonuna SMS üzerinden gönderilecek. Sonuçlar, ayrıca POLNET sistemi üzerinden de görüntülenebilecek.

Ataması yapılan personel POLNET sisteminden kullanıcı adı ve şifresini girerek atama bilgisine ulaşabilecek.