Geri Dön
Personel AlımıSahil Güvenlik Komutanlığı KPSS’den en az 60 puanla sözleşmeli personel alacak! İşte başvuru şartları!

Sahil Güvenlik Komutanlığı KPSS’den en az 60 puanla sözleşmeli personel alacak! İşte başvuru şartları!

Sahil Güvenlik Komutanlığı duyurdu! Sözleşmeli personel alınacak. Başvurular 24 Şubat’ta başlıyor. Yayımlanan başvuru kılavuzunda, Sahil Güvenlik Komutanlığında istihdam edilmek üzere merkez ve taşra teşkilatına sözleşmeli personel alınacağı duyuruldu. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı başvuru şartları ne? Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı başvuru şartları!

Sahil Güvenlik Komutanlığı KPSS’den en az 60 puanla sözleşmeli personel alacak! İşte başvuru şartları!

Sahil Güvenlik Komutanlığı sözleşmeli personel alacak! Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın ilanına göre, büro personeli, tekniker, destek personeli ve teknisyen kadrolarına sözleşmeli personel alınacak. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı başvuru şartları ne? Sahil Güvenlik Komutanlığı personel alımı başvuru şartları!

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvurular, 24 Şubat-04 Mart 2022 tarihleri arasında sadece https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu internet adresi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet ortamı dışında posta yoluyla veya şahsen yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. Başvuru sonuçları adaylara www.sg.gov.tr adresi üzerinden ilan edilecek. Başvurular; 24 Şubat 2022 Perşembe günü saat 14:00’de başlayıp, 04 Mart 2022 Cuma günü saat 11:00’de sona erecek. Mülâkat sınavı tarihleri, mülâkat sınavı yeri ve zamanı ile mülâkat sınavı sonuçları adaylara www.sg.gov.tr internet adresinden ilan edilecek.

Başvuru kılavuzu için tıklayın

BAŞVURU ŞARTLARI

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel ve özel şartlar ile Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar Hakkında Bakanlar Kurulu Kararı’nda belirtilen şartlara sahip olmak.

- İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS'ye girmiş olmak.

- Alım yapılacak pozisyon unvanının hizasındaki yıla ait puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS notunu almış olmak.

- Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (04 Mart 2004 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2022 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1987 ve daha sonra doğanlar başvurabilir).

- Daha önceden sözleşmeli personel statüsünde çalışanlar için, başvuru yapacağı tarih itibariyle sözleşme fesih tarihinin üzerinden en az bir yıl geçmiş olmak (Bkz. 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar Ek Madde-1).

- Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

- İlan edilen kadro unvanının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak.

- Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı, S.G.K.lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak.