Geri Dön
Personel AlımıSağlık Bakanlığı personel alımı! 85 bin personel alımı başvuruları başladı mı, ne zaman başlayacak, branş dağılımı belli oldu mu?

Sağlık Bakanlığı personel alımı! 85 bin personel alımı başvuruları başladı mı, ne zaman başlayacak, branş dağılımı belli oldu mu?

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı yapacağını duyurmasının ardından personel alımına ilişkin aramalar arttı. Bakan Koca; "Bakanlığımız, bu yıl 85 bin kadro açıyor. Yeni çalışma arkadaşlarımızın sayısı, bazı ülkelerin nüfusundan fazla. Gözümüz aydın." ifadelerini kullanmıştı. Peki, Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı başvuruları başladı mı, personel alımı ne zaman yapılacak, branş dağılımı belli oldu mu? İşte Sağlık Bakanlığı personel alımı

Sağlık Bakanlığı personel alımı! 85 bin personel alımı başvuruları başladı mı, ne zaman başlayacak, branş dağılımı belli oldu mu?

Sağlık Bakanlığı personel alımı için aramalar arttı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla atama bekleyen sağlık çalışanlarını sevindirmişti. 85 bin sağlık personeli atanacağının müjdesinin verilmesinin ardından Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı ne zaman yapılacak, başvurular başladı mı? 2022 Sağlık Bakanlığı personel alımı hakkında merak edilenler…

SAĞLIK BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN, BRANŞ DAĞILIMI BELLİ OLDU MU?

Sağlık Bakanlığı 85 bin personel alımı için başvuru tarihleri henüz belli olmadı. Eylül ayı içerisinde Bakanlık'tan duyuru yapılması bekleniyor. Duyurunun ardından kadro dağılımı ve şartlara yönelik merak edilenler de netleşecek.

Bakan Koca'nın konu ile ilgili açıklaması şu şekilde:

"Sayın Cumhurbaşkanımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nda sağlık çalışanlarına verdiği 5 müjde, bugün itibarıyla, yine müjde değerinde yeni gelişmelerle tamamlandı. Camiamız adına kendilerine şükranlarımı sunuyorum." ifadelerini kullanan Koca, ayrıca sağlık çalışanlarının özlük hakları ve emeklilik şartlarının iyileştirilmesine yönelik katkılarından dolayı Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'e teşekkürlerini iletti.

Koca, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlık kuruluşlarındaki uzman hekimlerin hastalara daha fazla vakit ayırabilmeleri ve daha kaliteli hizmet sunabilmeleri amacıyla 85 bin yardımcı personel kadrosu açılacağına yönelik açıklamalarına ilişkin de şunları kaydetti:

"Bakanlığımız, bu yıl 85 bin kadro açıyor. Yeni çalışma arkadaşlarımızın sayısı, bazı ülkelerin nüfusundan fazla. Sağlıkta 'Beyaz Reform'a destek kuvvet, 85 bin yeni çalışma arkadaşı! Görülmemiş başarılar için görülmemiş büyüklükte bir kadro açılıyor. Gözümüz aydın."