Geri Dön
Personel AlımıAdalet Bakanlığı alımı ne zaman olacak, şartları ne? Adalet Bakanlığı 12 bin 400 personel alımı hangi branşlarda yapılacak?

Adalet Bakanlığı alımı ne zaman olacak, şartları ne? Adalet Bakanlığı 12 bin 400 personel alımı hangi branşlarda yapılacak?

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru şartları ve alım yapılacak tarih araştırması yoğunluk kazandı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 2022 yılında 12 bin 400 personel alımı gerçekleşeceğini duyurdu. Bakan tarafından yapılan açıklamanın ardından, kamu çatısı altında çalışmak isteyenler alımların ne zaman yapılacağını, hangi branşlarda alım olacağını sorguluyor. Peki, Adalet Bakanlığı alımı ne zaman? Adalet Bakanlığı hangi branşlarda alım yapacak, şartlar açıklandı mı?

Adalet Bakanlığı alımı ne zaman olacak, şartları ne? Adalet Bakanlığı 12 bin 400 personel alımı hangi branşlarda yapılacak?

2021 yılında 100 bin alım yapılan kamuya, 2022 yılında sadece Adalet Bakanlığı bünyesine 12 bin 400 kişi alınacak. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Adalet Bakanlığının 2022 yılı bütçesine ilişkin sunum yaptı. Bakan Gül, 2022 yılında alım yapılacağını duyurdu. Peki, Adalet Bakanlığı 12 bin 400 personel alımı hangi branşlarda? Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman?

Adalet Bakanlığı alımı ne zaman, Adalet bakanlığı 12 bin 400 personel alımı hangi branşlarda?

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Adalet Bakanlığının 2022 yılı bütçesine ilişkin sunum yaptı. Bakan Gül, 2022 yılında alım yapılacağını duyurdu. Bakan Gül, “2022 yılında 12 bin 400 yeni personel alacağız. Bu konudaki planlamamızı tamamladık. Bu sayının artırılması yönünde çalışmalarımızı da sürdüreceğiz” dedi.

Adalet Bakanlığı personel alımına ilişkin detaylar henüz netleşmedi. İlerleyen günlerde başvuru tarihi, branşlar ve aranan şartların yer alacağı kılavuzun yayımlanması bekleniyor.