Geri Dön

Başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik eğitimleri ne zaman başlıyor? MEBBİS öğretmen giriş ekranı!

Başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik eğitimleri başlıyor! MEB duyurdu! İlk defa düzenlenecek olan uzman öğretmenlik eğitimleri MEBBİS üzerinden yapılacak. Eğitimler bu gece başlıyor. Peki, Başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik eğitimleri başladı mı? Başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik eğitimlerine nereden girilir? MEBBİS öğretmen girişi nasıl yapılır? İşte detaylar…

Başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik eğitimleri ne zaman başlıyor? MEBBİS öğretmen giriş ekranı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilk kez uygulanacak öğretmenlik kariyer basamakları için başlatılan Başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik eğitimleri başlıyor. Eğitimler Bakanlığın MEBBİS sistemi üzerinden yapılacak. Peki, Başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik eğitimleri başladı mı? Başöğretmenlik ve uzman öğretmenlik eğitimlerine nereden girilir? MEBBİS öğretmen girişi nasıl yapılır? İşte detaylar…

ÖĞRETMENLİK EĞİTİMLERİ NE ZAMAN BAŞLAYIP, NE ZAMAN BİTİYOR?

MEB tarafından ilk kez uygulanacak uzman öğretmenlik eğitimleri 18 Temmuz-5 Eylül, başöğretmenlik eğitimleri de 18 Temmuz-19 Eylül arasında gerçekleştirilecek. Eğitimler bu gece saat 00:01'de başlıyor.

BAŞÖĞRETMENLİK VE UZMAN ÖĞRETMENLİK SINAVI NE ZAMAN?

Yazılı sınav için 26 Eylül-3 Ekim arasında başvuru yapılabilecek. Öğretmenlik Kariyer Basamakları Sınavı 19 Kasım'da 81 ilde gerçekleştirilecek. Sınav sonuçları 12 Aralık 2022'de duyurulacak.

Sertifika almaya hak kazanan öğretmenlerin sertifikaları 4 Ocak 2023'te düzenlenecek ve uzman öğretmen/başöğretmen unvanı alan öğretmenler, 15 Ocak 2023'ten itibaren bu unvanlar için öngörülen Eğitim öğretim tazminatından yararlandırılacak.