Geri Dön
EmekliBayramdan önce emekli maaşları yatacak mı 2022, emekli maaşları erken mi yatacak?

Bayramdan önce emekli maaşları yatacak mı 2022, emekli maaşları erken mi yatacak?

Emekli maaşlarının bayramdan önce yatıp yatmayacağı konusu hakkındaki aramalar artarak devam ediyor. Kurban Bayramı için sayılı gün kaldı. Bayramın birinci günü 9 Temmuz olacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı’nda yaptığı açıklamada memur maaşı ödemelerinin bayramdan önce yapılacağını duyurdu. Peki, Bayramdan önce emekli maaşları yatacak mı 2022, emekli maaşları erken mi yatacak?

Bayramdan önce emekli maaşları yatacak mı 2022, emekli maaşları erken mi yatacak?

Emekli maaşının ödeneceği tarih merak ediliyor. Kurban Bayramı’na az bir zaman kala emekliler maaşların bayramdan önce yatıp yatmayacağını araştırıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada zamlı memur maaşlarının, yaşlı ve engelli aylıklarının bayramdan önce ödeneceğini duyurdu.

EMEKLİ MAAŞI BAYRAMDAN ÖNCE YATACAK MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kabine Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada zamlı memur maaşlarının, yaşlı ve engelli aylıklarının bayramdan önce ödeneceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Memurların Temmuz ayı bayram maaşlarının Kurban Bayramı öncesinde zamlı haliyle ödeneceğini ifade etmek istiyorum. Yaşlı ve engelli bakım projemizi milli programa dönüştürmektir. Yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın ev temizliğinden kişisel bakıma kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayacağız. Yaşlı ve engelli aylıkları da bayram öncesi ödenecektir.’ dedi.

Emekli maaşı ödemeleri ile ilgili ise henüz bir açıklama yapılmadı.