Geri Dön
Çalışan Haklarıİlave tediye ödeme tarihleri 2022! Tediye ne zaman yatacak, bayramdan önce verilecek mi?

İlave tediye ödeme tarihleri 2022! Tediye ne zaman yatacak, bayramdan önce verilecek mi?

Kamu işçileri ve 4D’li sürekli işçilere her yıl 52 günlük ücret tutarında ilave tediye ödeme tarihleri belli oldu.  4 taksit halinde verilen tediyelerin ne zaman verileceği merak ediliyor. Peki, Tediye ne zaman yatacak, bayramdan önce verilecek mi? İşte İlave tediye ödeme tarihleri 2022…

İlave tediye ödeme tarihleri 2022! Tediye ne zaman yatacak, bayramdan önce verilecek mi?

İlave tediye ödeme tarihleri 2022 belli oldu. Kamuda işçi statüsünde çalışanlara 2022 yılında yapılacak ilave tediyenin ilk yarısı 28 Ocak'ta diğer yarısı da 29 Nisan'da verileceği duyurulmuştu. Bakanlıktan yeni açıklama geldi. Peki, Tediye ne zaman yatacak, bayramdan önce verilecek mi?

TEDİYE NE ZAMAN YATACAK, BAYRAMDAN ÖNCE VERİLECEK Mİ?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanımızın kararıyla işçilerimizin ilave tediyeleri Kurban Bayramı öncesi ödenecektir." ifadelerini kullandı. 

İLAVE TEDİYE KAÇ LİRA?

En düşük ikramiye, asgari ücretten yapılan hesapla 2 bin 168 lira olacak. Bu hesap 13 güne göre yapılıyor. Böylece bu yıl kamu işçilerinin eline en az toplam 8 bin 672 lira geçmiş olacak. İlave tediyeye esas olan aylık kazançların hesabında, fazla mesai, evlilik, çocuk zamları veya primleri, ayni yardımlar, hafta ve genel tatil ücretleri dikkate alınmıyor.