Geri Dön
Bilim ve Teknoloji6 milyon derse ulaştı Türkçe’yi mobile taşıdı

6 milyon derse ulaştı Türkçe’yi mobile taşıdı

6 milyon derse ulaştı Türkçe’yi mobile taşıdı

STFA Grubu’nun eğitimde fırsat eşitliğine destek amacıyla hayata geçirdiği, Bilimsel ve Teknik Yayınları Çeviri Vakfı tarafından Türkçe’ye kazandırılan Khan Academy Türkçe, 2’nci yılını tamamlarken verdiği 6 milyon ücretsiz ders ile dijital eğitimde en yaygın kullanılan platformlardan birisi oldu. Khan Academy’nin mobil uygulamasını artık Türkçe olarak kullanmak da mümkün.

4 bin ders videosu

Khan Academy uygulaması, ilk etapta iOS işletim sistemine sahip cihazlar için Appstore üzerinden ücretsiz olarak yayınlanıyor. www.khanacademy.org.tr ve tr.khanacademy.org adreslerinde 4 bin ders videosu ve 150 bin alıştırma şu anda Türkçe olarak yayınlanıyor.

Khan Academy Türkçe’nin dersleri ilkokul seviyesinden üniversite seviyesine kadar matematik, fen bilimleri, sosyal bilimler, iktisadi bilimler, uzay bilimleri ve tıp gibi konularda geniş bir alanı kapsıyor. Ayrıca, Türkçe dersleri altyazı seçeneği ile sunuluyor ve işitme engelli kullanıcılar için de bir kaynak oluşturması amaçlanıyor. Khan Academy Türkçe Direktörü Alp Köksal, “Bugün 2’nci yılımızı kutlarken, verdiğimiz 6 milyona yakın ders ile bu hedef doğrultusunda önemli bir aşama kat ettiğimize inanıyorum” dedi.