Ayın burcu: Balık

Filiz Özkol / filizozkol@yahoo.com |  17 Şubat 2017 Cuma - 2:30 | Son Güncelleme : 17 02 2017 - 2:30

Balık burcunda olanlar dikkat! Yaratıcılığınız artacak, kariyerinizde yükselecek ve aşkta mutluluğu bulacaksınız


Sabır, eli açıklık ve duyarlılık bu burçta doğan kişilerin en önemli nitelikleridir. Büyük bir inandırma yetenekleri vardır. Dürüst, vicdan sahibi, sadık ve uysaldırlar. Her çevreye kolayca uyabilirler. Genellikle hayal dünyasında yaşarlar. Yaşam görüşleri ciddi fakat gerçekçi değildir. Balık burcu, diğer burçlar arasında dış etkenlerden en çok etkilenen kişilerdir. Düş dünyasında, öylesine mutludur ki bazen onun aptal olduğunu bile düşünebilirsiniz. Ama, zannettiğinizden daha akıllı ve kurnazdır. Sinirli yapısını gizli bir sakinlikle örterken, herkesin seçtiği özel bir kişi olmanın hayallerini kurarlar.

Yaşam onun için ürkütücü ve korkunçtur. Balık burcu insanını dışarıdan gözlemleyenler; duygusal yapısının bir aşk acısına dayanamayacağını zannederler ve kötü haberi hemen vermek istemezler. Aslında, kırılgan görüntüsünün altında güçlü bir kişilik yatar. Göz yaşlarını kısa sürede kurutur ve mendillerini bir kenara atarak, yeni bir yaşamın içinde kendini bulur. Onları teselli edecek o kadar kişi bulunur ki yeni bir aşk acısı kapısını çalıncaya kadar, hayatını istediği gibi yaşar. Duygusal kırıklıklar pes etmelerine yetmez ve bir sürü yarım kalmış aşkıyla birlikte bir dolu anlatılacak anılarıyla yaşamını tamamlar.

BU AY SİZİ NELER BEKLİYOR?

Merkür finans evinizde

14 Mart’ta Merkür finans evinizde ilerliyor. Dostlukların pekişeceği ve sizi olumlu yönlendirecek enerjiler alacağınız bir dönemdesiniz. Güçlü kişilerin desteğini üzerinizde hissedecek ve onlarla ilişkilerinizi olumlu tutmayı başaracaksınız. Ortak çalışmalarınızın ses getireceği, hayallerinizin genişleyeceği bir ortamı paylaşacaksınız. Yaratıcılığınızda harikalar yaratıyorsunuz. Olumsuzluklar karşısında da, ketum tavır takınıyorsunuz. 28 Mart’ta Dolunay ile birlikte tanışacağınız kişilerin sizin üzerinizde etkisi parlak olacak. Aynı zamanda hayallerinizi yeni bir döneme saklamak yerine hemen harekete geçirmenizde fayda var.

Venüs geri gidiyor

Ayın büyük bir kısmı Venüs 2. finans evinizde geri gidiyor. İstekleriniz konusunda çelişkiler yaşamanız mümkün. Alışkanlıklarınız ve yenilikler konusunda aşırı uçlar yaşayabilirsiniz. Güvensizlik duygularınız sizi başkalarının onayına muhtaç duruma sokabilir. Bu arada hızlı gerçekleştirilebilecek idealler peşinde olacaksınız. Hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsanız, dikkatli olmak zorundasınız. Acelecilik kayıp getirebilir. Yaşamla ilgili felsefi analizlere doğru bir yöneliminiz olacak. İnsan ilişkilerinin neden ve sonuçları ile ilgili psikolojik gözlemlere ağırlık vereceksiniz. Eski ve unutulmuş borçlar, vergiler ve hukuksal sorunlar gündeme gelecektir. Sakin ve rahat olun bu durumları kolayca atlatacaksınız.

Satürn ve kariyer yükselmesi

10 kariyer ve toplumsal evinizde ilerleyen Satürn, iş hayatınızla ilgili konularda başarılı bir döneme girdiğinizin haberidir. Son derece olumlu konumu ile meslek ve kariyer evinizi aydınlatacağından sizin açınızdan bu durum girişim, aktivite, kendinizi gösterme ve sahip olduğunuz yeteneklerinizi iş anlamında hayata geçirmek demektir. Yaşamın size sunacağı dersler konusunda hazırlıklı olmalısınız.

Cesaret isteyen işler kapınızda

Güneş, Neptün, Merkür 14 Mart’a kadar birlikte hareket ediyor. 12 Mart’ta Yeni Ay karşıt evinizde doğuyor. Bu ay cesaret edemediğiniz konular yön değiştirecek, belki de farklı bir işe geçeceksiniz. İş yerinizde çıkabilecek aksiliklere karşı hazırlıklı olmalısınız. Eğer, gerçekten önemli bir ilişkiye sahipseniz, ciddi kararlar alabilirsiniz. Ciddi beraberlikler için uygun bir dönem. Siz kurallardan hoşlanan ve belli kriterleri olan bir kişisiniz. Fiziksel ve ruhsal anlamda yaşayacağınız değişimleri iyi tespit etmelisiniz. Yaşamdan ne beklediğinizi sorgulayarak, isteklerinizin yön değiştirmesine izin vermelisiniz. Bilinç altınızda bastırdığınız duyguların açığa çıkmasıyla yaşantınızda değişen koşulları yeniden değerlendirmeniz gerekecektir.

Sağlığınızı denetim altında tutmalısınız

Bu ay, sağlığınız oldukça iyi olmasına rağmen cinsel organlarınız, mideniz, dişleriniz ve cildinizin hassas olabileceğini unutmamalısınız. Özellikle yanlış bir beslenme düzeni sizi olumsuz etkileyebilir. Ayaklarınıza özen göstermelisiniz. Jüpiter karşıt finans l evinizde geri gideceği için mevsim alerjileri ve sinüzitleriniz sorun haline gelebilir.

Aşk ve iş bir arada

Aşk hayatınız oldukça ilginç gelişmelere sahne olacak. Sevgiliniz yanınızda olacak ve sizi mutlu edecek, özellikle maddi konularla ilgili yardımlarını esirgemeyecektir. Konuşacağınız ve paylaşımlarınızı aktaracağınız kişilerin önemli destek verici davranışları sizi memnun edecektir.

Bu ay aranızda kavga çıkmasını istemiyorsanız, sevgilinizle baş başa kalmak yerine, sosyal aktivitelere beraberce katılmayı teklif etmelisiniz. Sorunlarınızı tartışmaktan kurtulur ve bu dönemi rahatlıkla atlatırsınız.

Gizli yönleriniz

Yargılayıcı olmamak, şefkat, endişeyi yüce bir güce teslim etmek, ruhsal yola odaklanmak, olumlu sonuçlara güvenmek, değişimi hoş karşılamak

Unutmanız gereken özellikleriniz

Aşırı endişe tepkileri, aşırı analiz etmek, saplantılı kaygı, ayrıntıların önemini abartmak, eleştirici ilk tepkiler, hata bulmak, esnek olmamak, kusursuz olmak.

BAŞARI RENGİNİZ: Beyaz, siyah, bordo

AŞK RENGİNİZ: Beyaz, gri, lacivert, bej, kahverengi

SAĞLIK RENGİNİZ: Çingene pembesi, portakal rengi, parlak sarı, ateş kırmızısı.