Şampiy10
Magazin
Gündem

EKONOMİ HABERLERİ

Bakan Varank TÜBİTAK Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi sonuçlarını açıkladı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Söylenenin aksine üniversitelerimizin insan kaynağı kapasitesi, araştırma altyapıları kapasitesi hamdolsun günden güne gelişiyor. Artık dünya basınında Türk teknoloji girişimcilerinin başarılarıyla ilgili haberler görmek kimse için sürpriz değil" dedi. Varank törende, TÜBİTAK Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi sonuçlarını da açıkladı; ilk sırada ODTÜ, ikinci sırada Sabancı Üniversitesi, üçüncü sırada ise İstanbul Teknik üniversitesi yer aldı.

CVK maden halka arz eşit mi oransal mı? CVK madencilik halka arz ne zaman, CVK maden hisse kodu ve fiyatı ne, hangi bankalarda var, kaç lot veriyor?

CVK Maden halka arz onaylandı. SPK tarafından açıklanan halka arzlar yatırımcılar tarafından merakla takip edilirken CVK Madenciliğin halka arzının detayları sorgulanmaya başlandı. Peki, CVK maden halka arz eşit mi oransal mı? CVK madencilik halka arz ne zaman, CVK maden hisse kodu ve fiyatı ne, hangi bankalarda var, kaç lot veriyor?

Türkiye Yemek Hizmeti Pazar Raporu’nun sonuçları açıklandı

Bağımsız araştırma şirketi Deloitte tarafından hazırlanan ve yeme içme sektörünün en büyük bölümünü oluşturan full servis restoranların incelendiği Türkiye Yemek Hizmeti Pazarı Raporu’nun sonuçları açıklandı. Raporda, Türkiye yemek hizmeti pazarının büyüklüğü ve gelecek beklentileri ile birlikte referans ülke harcamaları, müşteri segmentleri ve hizmet türleri faktörleri incelenerek değerlendirmeye alındı.

© Copyright 2023

Gazete Vatan Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.