Geri Dön
Yaşam‘Oğlumun katilini yurt dışına kaçırıyorlar’

‘Oğlumun katilini yurt dışına kaçırıyorlar’

Geçtiğimiz hafta yan baktın tartışmasında kalbinden bıçaklanarak öldürülen 17 yaşındaki Ömer Fatih Öztürkler’in babası Harun Öztürkler, “Oğlumun katil zanlıları varlıklı ailesi tarafından yurt dışına kaçırılıyor” dedi.

Ataköy 5. Kısım’da 8 Şubat Pazar gecesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevlisi Harun Öztürkler’in lise son sınıf öğrencisi 17 yaşındaki oğlu Ömer Fatih Öztürkler, 2 kişiyle tartıştıktan sonra kalbinden bıçaklanarak öldürüldü. Görgü tanıkları, 2 saldırganın lüks otomobilleriyle kaçtığını anlattı. Polis, tanık ifadeleri ve güvenlik kameraları kayıtlarının incelenmesinin ardından kaçan şüphelilerin katil zanlısı olarak G.Z. ve M.Z. adlı kardeşler olduğunu tespit etti.

Lüks siteye baskın

Ünlü bir turizm şirketinin sahibi Mehmet Z.’nin oğulları olan kardeşlerin, Ataköy Konakları’nda oturdukları tespit edildi. Bunun üzerine lüks sitedeki 4 ayrı eve baskın yapıldı. Ancak iki kardeşin ailesi ve akrabalarına ait 4 dairenin boşaltıldıktan sonra bir emlakçı aracılığıyla tanesi 2 milyon dolardan satışa çıkarıldığı öğrenildi.

Cinayet Büro Amirliği’nin yürüttüğü soruşturmada, aranan kardeşlerden G.Z. ile olay sırasında kardeşlerin yanında olduğu öne sürülen 7 şüpheli gözaltına alındı. Adilyeye sevk edilen 8 kişiden, Recep G. olaya karıştığı gerekçesiyle tutuklandı. Uğur E. savcılıktan, Kerimcan M. ve Barış A. mahkemeden serbest kaldı. Yaşları küçük olan kardeşlerden G.Z. ile B.K., M.A.S. ve M.G. savcılıkça serbest bırakıldı. Polis cinayet zanlısı kardeş M.Z.’yi arıyor.

“Katil yakalanamayabilir”

VATAN’ın konuştuğu baba Harun Öztürkler, “Benim oğlum lisede okul birincisiydi. Herkesin sevdiği bir çocuktu. Cinayetin üzerinden 9 gün geçti ama oğlumun katili hâlâ yakalanamadı. Bir çok yerden bilgi geliyor. Katil zanlısının ailesi varlıklı olduğu için oğullarını yurt dışına, Irak’a kaçırıyor. Oğlumun katili bir daha yakalanamayabilir. Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın. Özgecan gibi, oğlum gibi çocukların başına böyle alçakça olaylar gelmemesi için katilin adalet önüne çıkarılmasını bekliyoruz. Ancak böyle rahatlayabiliriz. Onların parası varsa bizim arkamızda devlet var” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler