Geri Dön
EurocupTOFAŞ evinde kazandı!

TOFAŞ evinde kazandı!

7Days EuroCup'ta TOFAŞ, B Grubu'ndaki beşinci maçında Cedevita Zagreb'i yenerek gruptaki ikinci galibiyetini aldı.

TOFAŞ evinde kazandı!

7Days EuroCup’ta B Grubu’nda mücadele veren TOFAŞ, beşinci hafta mücadelesinde sahasında Hırvatistan temsilcisi Cedevita Zagreb’i ağırladı. Her iki ekip de ilk yarı boyunca hücumda skorer bir görüntü çizerken, üç sayı çizgisi gerisinden etkili oldu. TOFAŞ yüzde 63, Zagreb ise yüzde 66’lık bir isabet oranı yakalarken, TOFAŞ’ın skor yükünü Diante Garrett ve Kenny Kadji çekti. Ancak 10 oyuncusu da süre alarak skora katkı veren Hırvatistan temsilcisi, ilk çeyreği 20-25 önde kapatırken devreye de 53-50 üstün girdi.

İkinci yarıya daha etkili başlayan TOFAŞ, Kyle Weems’in üç sayı isabetiyle 26’ncı dakikada 62-61 öne geçti. Bu andan itibaren karşılıklı sayılar görülürken, çeyreğin sonlarına doğru kaptan Sammy Mejia’nın takımı ateşlemesiyle vites artıran TOFAŞ, Muhsin Yaşar’ın da etkili oyunuyla 10-0’lık seri yakaladı ve Berkan Durmaz’ın son saniye basketiyle final çeyreğine 74-67 önde girdi. Son periyotta rakibin geri dönüş çabalarına hücumdaki ritmiyle cevap veren TOFAŞ, seyircisini de arkasına aldı ve skor avantajını koruyarak parkeden 94-89’luk skorla galip ayrıldı.

Bu sonucun ardından TOFAŞ, B Grubu’ndaki ikinci galibiyetini de evinde alırken, Cedevita Zagreb ise üçüncü kez parkeden mağlup ayrıldı.