Geri Dön
FutbolLugano kahraman oldu!

Lugano kahraman oldu!

Fenerbahçe'nin eski futbolcusu, Brezilya'da kahraman oldu

Lugano kahraman oldu!

Sao Paulo'nun ligde aldığı kötü sonuçların ardından, yüzlerce öfkeli taraftar, takımın tesislerini bastı.

İdman yapılan sahaya giren taraftarlar nedeniyle korku dolu anlar yaşandı. Holiganlar futbolculara fiziki müdahalede bulundu. Kollarından tutup çekerek götürdükleri oyunculara `akıllı olmaları´ tavsiyesinde bulunan öfkeli grup, bundan böyle iyi sonuçlar almaları yönünde oyunculara uyarılarda bulundu.

Michel Bastos ve Wesley'e yumruk atan ve saldıran grubu sakinleştirmek ise Diego Lugano'ya düştü. Ligde 11. sırada bulunan takımın yöneticilerini maçları satmakla, futbolcuları ise isteksiz oynamakla suçlayan taraftarların önüne geçen Uruguaylı futbolcu, holiganları yatıştırdı.

Lugano daha sonra olay yerine gelen güvenlik güçleriyle taraftar arasına giderek set çekti. En sonunda tüm taraftarlara hitaben bir konuşma gerçekleştiren Lugano, tüm taraftarlarca sessizce dinlenildi ve sözleri alkışlarla kesildi. Kahraman olan Lugano'nun, Sao Paulo taraftarı tarafından idolize edildiği bildirildi.

Tesislere giren taraftarlar kulübe maddi zarar da verdi. Olayın ardından yüzlerce forma, futbol topu ve diğer takım ekipmanlarının çalındığı ortaya çıktı. (Skorer)