Gazete Vatan Logo
GaziantepsporGaziantepspor'da bedava forma krize yol açtı

Gaziantepspor'da bedava forma krize yol açtı

Yeni stadında oynadığı ilk maçta Antalyaspor'a 3-0 gibi farklı bir skorla mağlup olan Gaziantepspor'da taraftarlar yönetimi istifaya davet etmeye devam ediyor.

Gaziantepspor'da bedava forma krize yol açtı

Spor Toto Süper Lig'in 17. haftasında yeni stadı Gaziantep Arena'da Antalyaspor'a 3-0 mağlup olan kırmızı-siyahlılarda, karşılaşma sırasında tribünler başkan İbrahim Kızıl'a yönelik yoğun eleştiride bulunmuşlardı. Yönetimi istifaya davet eden taraftarlar, böylesine özel bir karşılaşma öncesi hazırlık olmamasıyla ilgili de eleştirilerini dile getirdiler. Stada giriş konusunda oldukça sıkıntı çeken ve bir bölümü bileti olmasına rağmen maça giremeyen kırmızı-siyahlı taraftarlar yönetimi sosyal medyadan da topa tuttu. Uzun yıllar sonra ilk kez böylesine bir taraftar topluluğunun maça gelmesine rağmen, yönetimin hiç bir hazırlık yapmadığını dile getiren taraftarlar bir an önce kulübe sahip çıkılmasını istedi. Kulübün lisanslı formalarının dağıtılacağını açıklayan yönetimin, orijinallikten çok uzak forma dağıtması da taraftarları çileden çıkardı.

GÖRÜLMEMİŞ DAĞITIM ŞEKLİ

Gaziantepspor'un müsabakadan önce taraftarlarımıza ücretsiz forma dağıtımı yapacağız demesine rağmen bu konuda çağ dışı bir yol izlemesi herkesi hayrete düşürdü. Stat girişinde herhangibi bir dağıtım yapılmayıp, tribünlere doğru formaların fırlatılması tribünde de taraftarlar arasında tartışmalar çıkardı. Olayların büyümemesi için formaların dağıtımı durdurulurken, bir çok taraftar vaad edilen formayı almadan stadı terketmek zorunda kaldılar. Yönetimin stat girişleri yerine tribünde dağıtım yaptırmaya çalışması çağ dışı bir yöntem olarak da gündem oluşturdu.

"ORİJİNAL FORMA VERİLECEKTİ?"

Gaziantepsporlu taraftarların bir başka isyanıda dağıtılan formalara oldu. Forma kapmayı başaran şanslı taraftarlar, gördükleri tablo karşısında ise bir kez daha hayal kırıklığına uğradı. Taraftarlara maçtan önce "lisanslı forma" dağıtılacak denmesine rağmen, orijinallikten bir hayli uzak oluşu tepkileri beraberinde getirdi. Kırmızı-siyahlı taraftarlar bu konuda da isyanlarını gösterdi ve verilen sözün bir kez daha tutulmasından dolayı şikayetçi oldular.

MEHMET KIZIL FUTBOLARENA'YA NE DEMİŞTİ?

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in kulübe destek olmak ve açılış günü taraftarlara dağıtılması amacıyla büyük katkı vermişti. Başkan Şahin, kulüpten gelen isteği geri çevirmeyerek tanesi 50 dolardan, tam 35 bin forma satın almış ve bunun dağıtılmasını istemişti. Gaziantepspor'un eski as başkanı Mehmet Kızıl'da konuyla ilgili olarak FutbolArena'ya daha önce vermiş olduğu röportajda şu ifadeleri kullanmıştı;

"Fatma Şahin, 50 dolardan 35 Bin forma satın alarak destek oldu. Yaklaşık 5 milyonluk gelir elde ettik. Bu formalar Gaziantep Arena'nın açılış gününde tüm taraftarlarımıza dağıtılacak

(Futbol Arena)