Gazete Vatan Logo
Süper Lig Sosyal medya yıkılmıştı! VAR'daki Whatsapp sesi için flaş açıklama

Sosyal medya yıkılmıştı! VAR'daki Whatsapp sesi için flaş açıklama

Gaziantep FK-Beşiktaş ve Sivasspor-Galatasaray maçlarının VAR Kayıtlarının açıklanmasının ardından arkadan gelen Whatsapp sesleri hakkında açıklamada bulunan yayıncı kuruluş "Whatsapp sesinin" kendilerinden kaynakladığını duyurdu

Sosyal medya yıkılmıştı! VAR'daki Whatsapp sesi için flaş açıklama

Futbol dünyası dün TFF'nin yayıncı kuruluş ile tartışmalı hakem hatalarının olduğu 2 maç ile ilgili VAR kayıtlarının yayınlanmasıyla sarsıldı. Sivasspor - Galatasaray karşılaşmasındaki ev sahibi ekibin golünün iptal edilmesi ve Gaziantep FK - Beşiktaş mücadelesindeki Nkoudou'ya verilen sarı kart pozisyonu ile ilgili kayıtlar, gündeme bomba gibi düştü.

WHATSAPP BİLDİRİM SESİ OLAY OLDU

Süper Lig'in 16. haftasında oynanan Sivasspor - Galatasaray karşılaşmasının tartışmalı pozisyonuyla ilgili yayınlanan VAR kayıtlarında tartışma yaratan bir konu daha ortaya çıktı. VAR kayıtlarında hakem ile VAR'ların konuşması esnasında arka plandan Whatsapp bildirim sesinin gelmesi dikkat çekti.

Paylaşılan VAR kayıtları videosunun 62. saniyesinde net bir şekilde duyulan bu ses, sosyal medyada büyük bir tartışma yarattı.

VAR odasındaki tek bilgisayarın TFF'ye VAR konusunda hizmet veren şirketin çalışanına ait olduğu, hakemlerin ise önlerinde sadece monitör olduğu belirtildi. Sosyal medyada, maç sırasında WhatsApp'ın açık olması ise tartışma yarattı.

Haberin Devamı

YAYINCI KURULUŞTAN AÇIKLAMA

Yaşanan bu tartışmaların ardından yayıncı kuruluş canlı yayında açıklama yaptı ve Whatsapp sesinin kendilerinden kaynakladığını duyurdu.

Gazete Vatan

" rel="box">Gazete Vatan