Geri Dön
GalatasarayGalatasaray FIFA'lık oluyor! 4 milyon doların yanında 500 bin dolar daha ceza

Galatasaray FIFA'lık oluyor! 4 milyon doların yanında 500 bin dolar daha ceza

Mostafa Mohamed'in bonservis bedeli olan 4 milyon doları Zamalek'e ödemeyen Galatasaray 500 bin dolar daha cezayla karşı karşıya...

Galatasaray FIFA'lık oluyor! 4 milyon doların yanında 500 bin dolar daha ceza

Galatasaray'da başarılı forvet Mustafa Muhammed, transferine dair Mısır basınında dün birbirinden ilginç iddialar gündeme geldi.

Bilindiği gibi Sarı-Kırmızılılar, Ocak ayında 24 yaşındaki oyuncunun satın alma opsiyonunu kullandı. Cim-Bom'un bu opsiyon gereği Mısır ekibi Zamalek'e 1 Temmuz'a kadar 4 milyon dolar ödeme yapması gerekiyordu.

Bu konu ile ilgili Mısır basınında yer alan habere göre; Galatasaray bu ödemeyi Zamalek'e zamanında yapmadı

KONUYU FIFA'YA TAŞIYACAKLAR

Birçok ayrıntıya yer verilen haberde, Sarı-Kırmızılılar'ın ödeme tarihini ağustos ayına erteleme talebinin de Mısır ekibi tarafından kabul edilmediği belirtildi.

Haberin detayında ise Zamalek yetkililerinin 12 Temmuz'a kadar Galatasaray'ın ödeme yapmasını bekleyecekleri ve ödeme yapılmaması durumunda konuyu FIFA'ya taşıyacakları bilgisi de yer aldı. Mustafa Muhammed için Galatasaray'a hiçbir takımın teklifte bulunmadığı da iddia edildi.

500 BİN DOLARLIK EK CEZA

Mısır basınında yer alan bir başka haberde de Zamalek kulübüne yakın bir kişi, "Temmuz başında 4 milyon dolar ödenmesi gerekiyordu ancak ödeme koşullarında, 10 iş günü gecikme süresi maddesi var. Sürenin aşılması durumunda, 500 bin dolar daha ceza eklenecek" diye konuştu.

MUSTAFA MUHAMMED'İN PERFORMANSI

Mısırlı futbolcu Mustafa Muhammed, kariyeri boyunca çıktığı 179 müsabakada 58 gol 15 asist üretmişti. Golcü futbolcu Mısır milli takımı ile 21 maçta 4 gole imza attı.

Galatasaray FIFAlık oluyor 4 milyon doların yanında 500 bin dolar daha ceza