Gazete Vatan Logo
Fenerbahçe Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye 4 kat fark!

Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye 4 kat fark!

UEFA Konferans Ligi'nde yarı finalin kapısından dönen Fenerbahçe kasasına giren rakam belli oldu. Öte yandan bütün Türk takımlarının UEFA'dan ne kadar gelir elde ettiği de ortaya çıktı.

Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye 4 kat fark!

Fenerbahçe normal süresini 1-0 kazandığı maçta Olympiakos'a seri penaltı atışlarında 3-2 mağlup oldu. Bu sonuçla sarı-lacivertliler, Konferans Ligi'ne çeyrek final turunda veda etti ve Avrupa defterini kapattı. Fenerbahçe bu turda havlu atarak kasasına önemlli bir geliri koyma fırtsatını da tepti.

FENERBAHÇE KASASINA UEFA'DAN 9.8 MİLYON EURO KOYDU

UEFA Konferans Ligi'nde yarı finalin kapısından dönen Fenerbahçe kasasına 9.8 milyon Euro koydu.

Sarı lacivertli takım Olympiakos ile oynadığı çeyrek final karşılaşmaları öncesinde 3. Ön eleme turuna yükseldiği için 1.65 milyon Euro, gruplara kaldığı için ayak bastı parası olarak 2.94 milyon Euro, ülke katsayısından 979 bin Euro, grupta elde ettiği puanlardan 2 milyon Euro, grubu lider bitirdiği için 600 bin Euro, son 16 turuna yükseldiği için 600 bin Euro, çeyrek finale çıktığı için 1 milyon Euro olmak üzere toplam 9.8 milyon Euro kazanmıştı.

2 MİLYON EURO'YU KAÇIRDI

Sarı-lacivertliler, Olympiakos'u eleyip yarı finale kalsaydı 2 milyon Euro'yu daha kasasına koyacaktı

Haberin Devamı

TÜRK TAKIMLARI UEFA'DAN NE KADAR KAZANDI

Fenerbahçe'nin elenmesiyle birlikte Avrupa'da yoluna devam eden temsilcimiz kalmadı. Böylece bütün Türk takımlarının UEFA'dan ne kadar gelir elde ettiği de ortaya çıktı

1) GALATASARAY
30 milyon 140 bin 737 bin Euro

2) FENERBAHÇE
8 milyon 613 bin 761 Euro

3) BEŞİKTAŞ
5 milyon 152 bin 661 Euro

4) ADANA DEMİRSPOR
1 milyon 91 bin 862 Euro