Geri Dön
BeşiktaşYatırılan para geri gönderildi! Beşiktaş ile Kayserispor arasında 2.Oğulcan Çağlayan vakası

Yatırılan para geri gönderildi! Beşiktaş ile Kayserispor arasında 2.Oğulcan Çağlayan vakası

Sözleşmesinde 1 milyon euro'ya serbest kalır maddesi bulunan ve Beşiktaş'ın Kayserispor'a bu parayı göndererek renklerine bağladığı Onur Bulut transferinde kriz çıktı.

Yatırılan para geri gönderildi! Beşiktaş ile Kayserispor arasında 2.Oğulcan Çağlayan vakası

Beşiktaş ile Yukatel Kayserispor, Onur Bulut transferinde ihtilafa düştü. Onur konusunda iki kulüp arasında yaşanan anlaşmazlık, Galatasaray ile Çaykur Rizespor’u uzun süre karşı karşıya getiren Oğulcan Çağlayan davasını hatırlattı.

Beşiktaş Kulübü 8 Şubat’ta Onur Bulut’la 3,5 yıllık sözleşme imzalandığını resmen açıklamıştı. Siyah-beyazlılar, 28 yaşındaki milli oyuncunun 1 milyon euroluk serbest kalma bedelini de Kayserispor’un hesabına yatırdı. 6 Şubat’ta Onur’la 3 yıllık sözleşme yenileyen sarı-kırmızılı kulüp ise Beşiktaş’ın gönderdiği 1 milyon euroyu siyah-beyazlılara geri yollayarak hukuk mücadelesi başlattı.

Yukatel Kayserispor, Onur Bulut’la 6 Şubat’ta imzalanan ve 1 milyon euroluk serbest kalma maddesini de içeren sözleşmede Başkan Ali Çamlı’nın değil başka bir yöneticinin imzasının bulunduğunu savunuyor. Sarı-kırmızılılar 1 milyon euroluk çıkış maddesinin geçerli olmadığını da ileri sürüyor.

Yukatel Kayserispor, Onur Bulut’un sözleşmesini tek taraflı ve haksız feshettiği gerekçesiyle TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’na (UÇK) başvurdu. Basın Sözcüsü Samet Koç, Beşiktaş’ın gönderdiği parayı iade ettiklerini belirterek, UÇK’ya başvuruda bulunduklarını bildirdi.

TFF, Onur Bulut’un Kayserispor’la olan sözleşmesini 8 Şubat’ta feshederken, Beşiktaş’la 3,5 yıllık sözleşme imzalayan başarılı futbolcunun lisansını çıkarmıştı. Buna göre şu an için Onur Bulut’un Beşiktaş formasıyla maçlara çıkmasında bir engel yok. UÇK’nın vereceği karara iki kulübün de TFF Tahkim Kurulu’nda itiraz etme hakkı bulunuyor.

BEŞİKTAŞ PARAYI YENİDEN GÖNDERDİ

Siyah-beyazlı kulübün, Yukatel Kayserispor tarafından iade edilen 1 milyon euroyu ikinci kez sarı-kırmızılıların banka hesabına yatırdığı belirlendi. Paranın şu an için Kayserispor’un hesabında olduğu da ifade edildi. Bir milyon euro karşılığında transferi sonuçlandırmak isteyen siyah-beyazlıların, UÇK’dan aleyhte bir karar beklemediği öğrenildi. Bu arada Beşiktaş dün Ümraniyespor’la oynadığı hazırlık maçını Ghezzal ve Rosier’in golleriyle 2-0 kazandı.

GALATASARAY'A PAHALIYA PATLAMIŞTI

Galatasaray ile Çaykur Rizespor arasındaki Oğulcan Çağlayan davası, TFF Tahkim Kurulu tarafından 3 Ağustos 2021 tarihinde karara bağlanmıştı. Sarı-kırmızılı kulübün yaptığı itirazı inceleyen Tahkim Kurulu, Çaykur Rizespor’la sözleşmesini tek taraflı fesheden Oğulcan’a verilen 1 milyon 200 bin euroluk cezayı onarken, 6 maçlık cezayı 3 karşılaşmaya indirmişti. Galatasaray Kulübü kararın kesinleşmesi üzerine transfer yasağı ile karşı karşıya kalmamak için Çaykur Rizespor’a söz konusu ödemeyi yapmak zorunda kalmıştı. (Milliyet)

Yatırılan para geri gönderildi Beşiktaş ile Kayserispor arasında 2.Oğulcan Çağlayan vakası