Gazete Vatan Logo
Beşiktaş Beşiktaş'ın yeni sportif direktörü belli oldu

Beşiktaş'ın yeni sportif direktörü belli oldu

Siyah-beyazlılar sportif direktörlük için teklif yapılan Brad Friedel’le anlaşma sağladı. 1995-1996 sezonunda Galatasaray kalesini koruyan 53 yaşındaki ABD’li futbol adamı dün İstanbul’a geldi.

Beşiktaş'ın yeni sportif direktörü belli oldu

Beşiktaş Yönetimi bir süredir arayış içinde olduğu sportif direktörlük görevi için ABD’li Brad Friedel ile anlaşma sağladı. 1995-1996 sezonunda Galatasaray kalesini koruyan 53 yaşındaki Friedel yeni görevine başlamak için dün İstanbul’a geldi.

Hollandalı teknik direktör Giovanni van Bronckhorst’a önceki gün 2+1 yıllık imza attıran siyah-beyazlılar vakit kaybetmeden sportif direktörü de buldu. Kısa süre önce resmi teklif yapılan Brad Friedel, siyah-beyazlılar ile el sıkıştı. Futbol kariyerini noktaladıktan sonra teknik direktörlük yapan Friedel, ABD U19 Milli Takımı ve MLS ekibi New England’ı çalıştırmıştı. Friedel bir dönem İngiliz ekibi Tottenham’da pazarlama sorumlusu olarak da görev yaptı.

Beşiktaş’ın yeni sportif direktörü olarak kısa süre içinde açıklanacak olan Brad Friedel, Teknik Direktör Van Bronckhorst ve Futbol Takımları Genel Koordinatörü Samet Aybaba ile birlikte çalışacak. Transfer çalışmalarını Bronckhorst ve Aybaba ile birlikte yürütecek olan Friedel aynı zamanda futbol takımı ile yönetim kurulu arasında köprü görevini üstlenecek.

Haberin Devamı

Beşiktaşın yeni sportif direktörü belli oldu