Geri Dön
İngiltereTarihe geçen bonservis bedeli! 121 milyon euro'ya biten transfer

Tarihe geçen bonservis bedeli! 121 milyon euro'ya biten transfer

İngiliz devi Chelsea, Katar'da düzenlenen 2020 Dünya Kupası'nda en iyi genç futbolcu ödülünü alan Enzo Fernandez'i tam 121 milyon euro'ya transfer etti.

Tarihe geçen bonservis bedeli! 121 milyon euro'ya biten transfer

Chelsea, Arjantinli yıldız orta saha oyuncusu Enzo Fernandez'i Benfica'dan rekor bir bedelle transfer etti. Benfica, transferi resmi olarak duyurdu.

İngiliz ekibi, 22 yaşındaki Arjantinli orta saha oyuncusu için 121 milyon euro ödemeyi kabul etti. Transfer, böylece İngiltere tarihinin en pahalı imzası anlamına gelecek. Chelsea, 121 milyon euro'nun üzerine 3.2 milyon euro'da eski kulüplerine dayanışma bedeli ödeyecek. Transfer diğer tüm bedellerle birlikte 125 milyon euro'yu aşkın bir bedele noktalandı.

Enzo Fernandez'i 14 milyon euro ve bir sonraki satıştan yüzde 25 payla Temmuz 2022'de 14 milyon euro'ya Benfica'ya veren River Plate, eski oyuncusunun Chelsea'ye satışından 30,.25 milyon euro daha kazanacak.

Yeni takım sahibiyle birlikte hem yaz hem ara transfer döneminde toplam 16. transferini yapan Chelsea, toplam 609 milyon euro harcamış olacak.

Enzo Fernandez, Benfica formasıyla 29 maça çıkan Enzo Fernandez, 4 gol atıp 7 asist yaptı.

Arjantin Milli Takımı'yla Dünya Kupası kazanan Enzo Fernandez, turnuvanın en iyi genç oyuncusu seçilmişti.

Tarihe geçen bonservis bedeli 121 milyon euroya biten transfer