Geri Dön
FransaHocasından ilginç açıklama 'Burak Yılmaz bir golfçü gibi sürekli...'

Hocasından ilginç açıklama 'Burak Yılmaz bir golfçü gibi sürekli...'

Lille teknik direktörü Jocelyn Gourvennec, yıldız golcü Burak Yılmaz hakkında "Antrenmanlardan sonra çok şey yapıyor, bir golfçü gibi sürekli vuruş tekrarı yapıyor." açıklamalarında bulundu.

Hocasından ilginç açıklama 'Burak Yılmaz bir golfçü gibi sürekli...'

Lille'in geçtiğimiz sezon 10 yıl aradan sonra şampiyonluğa ulaşmasında en büyük pay sahibi olan Burak Yılmaz bu sezon performansında göreceli bir düşüş yaşamıştı. Şu ana kadar çıktığı 18 maçta rakip fileleri dört kez havalandırıp dört de asist kaydeden milli futbolcu hakkında hocası Jocelyn Gourvennec'ten dikkat çeken açıklamalar geldi.

Fransız teknik adam, Nantes ile 1-1 berabere kaldıkları maçtan önce düzenlediği basın toplantısında 36 yaşındaki santrforu bir golfçüye benzettiğini söylerken şunları kaydetti: "Burak Yılmaz'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki galibiyetimizden ötürü çok mutlu olduğunu düşünüyorum. Üstelik attığımız gole de katkıda bulundu. Şu anda verimlilik arayışında. Antrenmanlardan sonra çok şey yapıyor, bir golfçü gibi sürekli vuruş tekrarı yapıyor. Oyun akışını geri kazanmak için çalışıyor. Golfçü değilim ama çevikliğini ve becerisini yeniden kazanması için onu izliyorum. Bir santrforun gol atmadığı bir zamanda hüsrana uğraması normal."

Hocasından ilginç açıklama Burak Yılmaz bir golfçü gibi sürekli...