Geri Dön
Şampiy10Ertuğrul Sağlam kimdir, kaç yaşında, nereli, çalıştırdığı takımlar hangileri? Samsunspor Ertuğrul Sağlam ile anlaştı!

Ertuğrul Sağlam kimdir, kaç yaşında, nereli, çalıştırdığı takımlar hangileri? Samsunspor Ertuğrul Sağlam ile anlaştı!

Bayram Bektaş ile yollarını ayıran Samsunspor teknik direktörlük görevi için Ertuğrul Sağlam ile prensip anlaşmasına vardı. Peki, Ertuğrul Sağlam kimdir, kaç yaşında, nereli, çalıştırdığı takımlar hangileri? Samsunspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam hakkında merak edilenler…

Ertuğrul Sağlam kimdir, kaç yaşında, nereli, çalıştırdığı takımlar hangileri? Samsunspor Ertuğrul Sağlam ile anlaştı!

Aykut Kocaman, İsmail Kartal ve Kenan Koçak ile görüşen Samsunspor'da yeni hoca Ertuğrul Sağlam oldu. Samsunspor, teknik direktörlük görevi için Ertuğrul Sağlam ile prensip anlaşmasına vardı. Peki, Ertuğrul Sağlam kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Samsunspor Ertuğrul Sağlam’ın çalıştırdığı takımlar ve diğer merak edilenler…

Ertuğrul Sağlam kimdir, kaç yaşında, nereli?

Ertuğrul Sağlam 19 Kasım 1969 tarihinde Zonguldak'da dünyaya gelmiştir. Teknik direktör ve eski millî futbolcudur. İlk, orta, lise eğitimini Ereğli'de tamamladıktan sonra bu dönem içerisinde Ereğli Erdemirspor'un minik, yıldız, genç ve amatör takımlarında futbol oynayıp, daha sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve malzeme mühendisliği bölümünü kazandı. Yıldız Teknik Üniversitesi'ye kayıt yaptırırken, o dönemde Fenerbahçe'nin alt yapısında görevli olan Yılmaz Yücetürk'ün tavsiyesi ile Fenerbahçe Genç Takımı'na gitti. 1986 yılında Fenerbahçe'den ayrılıp, Gaziantepspor'a transfer oldu. Gaziantepspor'dan da 1 sezon sonra ayrılıp, Samsunspor'a transfer oldu.

1994-1995 sezonunda Beşiktaş'a transfer olan Sağlam, Siyah Beyazlı formayı 6 yıl giydi. Ertuğrul Sağlam'ın ilk sezonunda başarılı performansı ve 28 golü, Beşiktaş'ı şampiyonluğa taşıdı. Siyah Beyazlı formayla 6 sezonda toplam 167 lig maçı oynadı ve 103 gol attı. Forvet olarak başarılı olan ve birçok önemli gole imza atan Ertuğrul Sağlam, John Toshack'ın döneminde defansta da görev yaptı. 2000-01 sezonunda Erman Güraçar ile takas edilerek Samsunspor'a dönüş yaptı ve 2003 yılında futbolu bıraktı.

Ertuğrul Sağlam'ın çalıştırdığı takımlar

- Samsunspor (2003 - 2005) *yardımcı antrenör olarak görev yapmıştır.

- Kayserispor (2005 - 2007) *yardımcı antrenör olarak görev yapmıştır.

- Beşiktaş (2007 - 2008)

- Bursaspor (2009 - 2013) bu dönemde Bursaspor şampiyonluğu yaşamıştır.

- Eskişehirspor (2013 - 2015)

- Bursaspor (2015)

- Yeni Malatyaspor (2017)

- Traktör Sazi (2018)

- Kayserispor (2018)

- Samsunspor (2019)