Gazete Vatan Logo
Diğer Sporlar Islam Makhachev kimdir, kaç yaşında ve nereli? Islam Makhachev UFC kemerinin sahibi oldu!

Islam Makhachev kimdir, kaç yaşında ve nereli? Islam Makhachev UFC kemerinin sahibi oldu!

Milyarlarca insan tarafından takip edilen dövüş sanatlarının elit müsabakalarının yapıldığı Ultimate Fighting Championship’te (UFC) kemer sahibini buldu. UFC'de gerçekleştirilen tarihi mücadelede Charles Oliveira'yı yenen Islam Makhachev kemerin yeni sahibi oldu. Khabib Nurmagomedov'un halefi olarak gösterilen Islam Makhachev pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Peki, Islam Makhachev kimdir, kaç yaşında ve nereli? Ultimate Fighting Championship (UFC) kemeri kimde? İşte detaylar…

Islam Makhachev kimdir, kaç yaşında ve nereli? Islam Makhachev UFC kemerinin sahibi oldu!

Ultimate Fighting Championship (UFC) İslam Makhachev Charles Oliveira maçında kemer sahibini buldu. ''No Rules'' - Kural Yok'' sloganıyla kurulan UFC’de gerçekleştirilen tarihi maçta, Charles Oliveira'yı yenen Islam Makhachev UFC kemeri aldı.  Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi'de gerçekleştirilen müsabakada galip gelen Islam Makhachev’in biyografisi merak ediliyor.

ISLAM MAKHACHEV KİMDİR, KAÇ YAŞINDA VE NERELİ?

Islam Makhachev, 27 Eylül 1991 doğumlu Dağıstan asıllı Rus dövüşçüdür. Tam adı  Islam Ramazanovich Makhachev’dir. Rus profesyonel karma dövüş sporcusu ve eski Sambo güreçisidir. UFC hafif sıkletin emekli şampiyonu Khabib Nurmagomedov ile uzun yıllardır birlikte çalışan, Islam Makhachev 2016'da 74 kiloda savaş sambo dünya şampiyonuydu.

UFC NEDİR?

Kısa adı UFC olan Ultimate Fighting Championship, 1993 yılının Kasım ayında kurulmuştur. Karma dövüş sanatları olarak bilinir. Merkezi ABD’nin Las Vegas eyaletinin Nevada kentinde yer alır. Organizasyonun sahibi William Morris Endeavor‘dur. Piyasadaki elit olarak tabir edilen dövüş sanatları ustalarının çok büyük bir kısmı mevcut organizasyon içinde mücadele etmektedir.

Haberin Devamı