Geri Dön
Diğer SporlarCanınız sağ olsun

Canınız sağ olsun

A Milli Kadın Voleybol Takımı, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından düzenlenen Avrupa Şampiyonası'nın üçüncülük maçında Sırbistan'a 3-0 yenildi.

Canınız sağ olsun

Ay-yıldızlılar 25-19, 25-17 ve 25-18 set skorları kaybetti. Yeni sezonda Türkiye’de forma giyecek olan üçlüden Rasic 12 (VakıfBank), Boskovic 11 (Eczacıbaşı VitrA) ve Mihajlovic 10 (F.Bahçe) sayıyla oynayarak Sırbistan’a galibiyeti getirdi

BAYANLAR Voleybol Avrupa Şampiyonası bronz maçında Türkiye, Sırbistan’a 3-0 mağlup olarak turnuvayı 4. sırada bitirdi. Sırbistan’da yeni sezonda VakıfBank forması giyecek olan Rasic 12, Eczacıbaşı VitrA’da oynayacak olan Boskovic 11 ve F.Bahçe’de ter dökecek olan Mihajlovic 10 sayı üreterek galibiyeti getiren isimler oldu.
KARŞILAŞMANIN ilk teknik molasına 8-2 geride girdik ve her ne kadar Neriman’ın bulduğu 4 sayıyla sete tutunmaya çalışsak da Boskovic’in skorer (5 sayı) oyunuyla rakibimiz 25-19 kazandı. 2. bölümde de Kübra’nın bulduğu 6 sayıyla oyunda kalmaya çalıştık ama bu bölümde 5 sayı bulan Milena Rasic’i durduramayınca 25-17 ile Sırbistan 2-0’ı buldu. Üçüncü sete de etkili giren rakibimiz oldu biz 6 sayı bulan kaptan Gözde Kırdar ile direnmeye çalıştık ama Sırbistan geçen sezon Sarıyer Bld.’de forma giyen Malasevic’in 5 sayılık etkili oyunuyla bronz madalya kazandı.
BU şampiyona iyisiyle kötüsüyle geride kaldı. Dördüncülük başarı mı tartışılır ancak ocak ayında Ankara’da yapılacak olan olimpiyat elemelerine kadar toparlanıp 2016 yılında Rio’da olabilmek için şimdiden çalışmalara başlamak şart.