Katar'dan dev bir anlaşma daha

AA |  17 Haziran 2017 Cumartesi - 21:19 | Son Güncelleme : 17 06 2017 - 21:19

Katar Gaz Şirketi'nin (Qatargas), Avrupalı enerji şirketi Royal Dutch Shell ile alım-satım anlaşması imzaladı.


Katar Petrol Şirketi CEO'su ve Katar Gaz Şirketi Yönetim Kurulu  Başkanı Saad Şeride el-Kabi, Katar resmi haber ajansı QNA'da yer alan yazılı  açıklamasında, "yeni anlaşmanın enerji alanında dünya çapında uluslararası en  büyük şirketlerden biri olan Shell ile ilişkilerin güçlenmesine katkı  sağlayacağını" belirtti.
 
Kabi, birçok açıdan değişimlerin olduğu piyasada Katar Gaz Şirketi'nin  yeni anlaşmalar yapmaya devam etmesini, işletme yeterliliği ile müşterilerine  yaratıcı ve etkili çözümler sunabildiğinin yansıması olarak değerlendirdi.
 
2019'da yürülüğe girecek
 
Haberde ayrıca Katar Gaz Şirketi CEO'su Halid bin Halife Al Sani'nin  de yapılan anlaşmadan övgüyle söz ettiği aktarıldı.Shell ile gelecek yıllarda büyük çaplı çalışmalar yapmayı umduğunu  dile getiren Al Sani, bu anlaşma ile Katar Gaz Şirketi'nin İngiltere ve Avrupa'da  Shell ile anlaşmalı çalışanlar listesine dahil olabileceğini kaydetti.
 
Al Sani, Katar Gaz'ın talep edilen miktarda sıvılaştırılmış doğalgazı  Shell'in abonelerine ulaştırma esnekliğine de sahip olduğunu ifade etti.
 
Anlaşmanın Ocak 2019'da yürürlüğe girmesi bekleniyor.

ETİKETLER

katar lng shell gaz